To będzie największy strajk w historii Ryanaira. Znamy już dokładną datę

Pracownicy zapowiadają największy strajk w historii Ryanaira.
Pracownicy zapowiadają największy strajk w historii Ryanaira. Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Członkowie załóg samolotów linii Ryanair z pięciu krajów Europy rozpoczną kolejny wielki strajk 28 września. To wynik całkowitego braku rezultatów negocjacji z kierownictwem firmy. To znowu niespecjalnie przejęło się zapowiedziami związkowców.

Postulaty związkowców z Ryanaira pozostają bez zmian – chcą lepszych warunków pracy i zawierania z nimi umów na podstawie prawa obowiązującego w kraju, w którym mieszkają.

Tymczasem linie lotnicze zatrudniają ich na podstawie irlandzkich przepisów, dość liberalnych dla pracodawcy.

Co prawda na tę zmianę kierownictwo Ryanaira przystało, ale chce ją wprowadzić dopiero w 2022 roku. Protestujący piloci oraz personel naziemny i pokładowy żądają, by nastąpiło to jak najszybciej a nie w przyszłości.

Co grozi podróżującym?
Do tej pory piloci i pracownicy strajkowali już kilkukrotnie. W okresie wakacyjnym trzeba było z tego powodu odwołać 400 lotów, co wpłynęło na plany 55 tysięcy ludzi. Kolejne strajki odbywają się co kilka tygodni.

Jak na razie szef Ryanaira, Michael O'Leary, bagatelizuje znaczenie protestów. Twierdzi też, że zapowiedziany na 28 września również nie dotknie przedsiębiorstwa w takim stopniu, jak chcieliby tego protestujący. Oni sami twierdzą, że będzie to największy strajk w historii Ryanaira, pisze serwis Fly4Free.pl.

Odpowiadając na żądania płacowe Ryanair postanowił udowodnić, że w „tanich” liniach nie zarabia się źle. Firma opublikowała dane o zarobkach, benefitach i warunkach pracy na pokładzie swoich samolotów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.