Poważny polski konkurent dla Biedronki. Rozrasta się jak szalony

Choć Dino jeszcze do Biedronki daleko, to kwartalnie polska sieć otwiera więcej sklepów
Choć Dino jeszcze do Biedronki daleko, to kwartalnie polska sieć otwiera więcej sklepów 123rf.com
Kolejne placówki sieci Dino Polska wyrastają jak grzyby po deszczu. Tylko w tym roku powstało ich aż 120. W zestawieniu z Biedronką, portugalski konkurent nie rozwija się tak prężnie.

Sieć Dino ma już 895 marketów w całej Polsce. Porównując do Biedronki, która liczyła na koniec czerwca 2832 punktów, liczba sklepów polskiej sieci nie powala. Jednak tempo jej rozwoju jest błyskawiczne.

Dynamiczne wzrosty Dino
Kwartalnie Dino otworzyło 40 nowych placówek handlowych. Z kolei Jeronimo Martins w ciągu trzech miesięcy otwiera 15 nowych Biedronek, lecz równocześnie zamykając 10, co daje zaledwie 5 nowych sklepów.

Polska sieć korzysta z tego samego schematu, co konkurent z Portugalii - otwiera punkty w mniejszych miejscowościach i unika centrów dużych miast.

A plany ma ambitne - do 2020 roku Dino planuje otwarcie ponad 500 nowych placówek. We wzroście może pomóc im również koncesja na paliwo, dzięki której Dino będzie mogło stawiać stacje benzynowe i handlować we wszystkie niedziele.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.