Poważny polski konkurent dla Biedronki. Rozrasta się jak szalony

Choć Dino jeszcze do Biedronki daleko, to kwartalnie polska sieć otwiera więcej sklepów
Choć Dino jeszcze do Biedronki daleko, to kwartalnie polska sieć otwiera więcej sklepów 123rf.com
Kolejne placówki sieci Dino Polska wyrastają jak grzyby po deszczu. Tylko w tym roku powstało ich aż 120. W zestawieniu z Biedronką, portugalski konkurent nie rozwija się tak prężnie.

Sieć Dino ma już 895 marketów w całej Polsce. Porównując do Biedronki, która liczyła na koniec czerwca 2832 punktów, liczba sklepów polskiej sieci nie powala. Jednak tempo jej rozwoju jest błyskawiczne.

Dynamiczne wzrosty Dino
Kwartalnie Dino otworzyło 40 nowych placówek handlowych. Z kolei Jeronimo Martins w ciągu trzech miesięcy otwiera 15 nowych Biedronek, lecz równocześnie zamykając 10, co daje zaledwie 5 nowych sklepów.

Polska sieć korzysta z tego samego schematu, co konkurent z Portugalii - otwiera punkty w mniejszych miejscowościach i unika centrów dużych miast.

A plany ma ambitne - do 2020 roku Dino planuje otwarcie ponad 500 nowych placówek. We wzroście może pomóc im również koncesja na paliwo, dzięki której Dino będzie mogło stawiać stacje benzynowe i handlować we wszystkie niedziele.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.