Ryanair chce zniechęcić klientów do odszkodowań? Przewoźnik pod lupą Komisji Europejskiej

Ryanair zmienił politykę sprzedaży biletów
Ryanair zmienił politykę sprzedaży biletów Rafał Malko/Agencja Gazeta
Ryanair zmienił politykę sprzedaży biletów. Nowe przepisy mogą zniechęcać klientów do ubiegania się o odszkodowanie. Irlandzkie linie znalazły się z tego powodu pod lupą Komisji Europejskiej.


Nowe zasady biletów zostały wprowadzone 2 października. „Le Soir” donosi, że w ich wyniku belgijscy klienci nie będą mogli dochodzić swoich praw przed sądem belgijskim, a irlandzkim. Czyli w miejscu, w którym Ryanair ma swoją siedzibę.

Problemy Ryanaira
Zmiana, choć wydawałoby się niezbyt znacząca, może mieć ogromne konsekwencje. Irlandzki przewoźnik w ostatnim czasie zmaga się z serią strajków ze strony załogi pokładowej. Z tego powodu tylko w piątek 28 września linie musiały odwołać loty przeszło 30 tysiącom pasażerów.

W takich wypadkach pasażerowie mają prawo do odszkodowań, co potwierdził zresztą rzecznik KE, Enrico Brivio. Ryanair jest jednak innego zdania, większość tego typu spraw będzie zatem prawdopodobnie lądować w sądzie.

- Kto będzie dość wytrwały (i jednocześnie będzie dysponował wystarczająco zasobnym portfelem), żeby zapłacić irlandzkiemu prawnikowi i odzyskać odszkodowanie w wysokości od 250 do 400 euro – pyta „Le Soir”.

Komisja Europejska wezwała irlandzkie i europejskie organy ochrony konsumentów, by te przyjrzały się polityce, jaką Ryanair prowadzi wobec klientów. Wnioski mają być znane w ciągu dwóch tygodni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.