Kolejna śmierć po zjedzeniu kanapki. Znana sieć w poważnych tarapatach

Super-wegański tęczowy podpłomyk miał nie zawierać mleka. Niedbałość producenta doprowadziła do śmierci klienta
Super-wegański tęczowy podpłomyk miał nie zawierać mleka. Niedbałość producenta doprowadziła do śmierci klienta Foto: Twitter.com/SmoothiePR/
Najpierw po zjedzeniu kanapki z tej sieci zmarła córka milionera, teraz okazało się, że jest kolejna ofiara. Obie osoby zabiły składniki, na które były one uczulone. Sęk w tym, że te alergeny nie były wymienione na etykiecie.


Dwie ofiary śmiertelne ma na koncie sieć gastronomiczna Pret A Manger z Wysp Brytyjskich. W 2016 roku zmarła Natasha Ednan-Laperouse.

Piętnastolatka wybierała się z ojcem i koleżanką do Nicei. Na lotnisku kupiła sobie bagietkę z karczochami, oliwkami i tapenadą. Według etykiety w składzie nie powinno było być sezamu, na który była uczulona.

W samolocie doznała wstrząsu anafilaktycznego. Jej ojciec miał ze sobą dwie ampułki z adrenaliną. Mimo ich zaaplikowania, dziewczynka zmarła.

Super-wegański tęczowy podpłomyk
Jak podaje brytyjska BBC, właśnie wyszło na jaw, że w podobnych okolicznościach zmarł inny klient sieci Pret A Manger. Zjadł on kanapkę o nazwie „super-wegański tęczowy podpłomyk”.

Według etykiety miał on nie zawierać białek mleka, na które mężczyzna był uczulony. Niestety – bezmleczny jogurt miał dodatek białek krowich, a to skończyło się kolejną tragiczną śmiercią.

Obecnie na Wyspach toczy się dochodzenie prokuratorskie. Sieć Pret-A-Manger przeprasza za zdarzenia i winą obarcza dostawcę kanapek, firmę COYO. Współpraca została już zerwana, pozwy są w drodze.

Niedawno na jaw wyszła ogólnoeuropejska afera z podrabianymi rybami, które również mogły być groźne dla zdrowia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.