Kolejna śmierć po zjedzeniu kanapki. Znana sieć w poważnych tarapatach

Super-wegański tęczowy podpłomyk miał nie zawierać mleka. Niedbałość producenta doprowadziła do śmierci klienta
Super-wegański tęczowy podpłomyk miał nie zawierać mleka. Niedbałość producenta doprowadziła do śmierci klienta Foto: Twitter.com/SmoothiePR/
Najpierw po zjedzeniu kanapki z tej sieci zmarła córka milionera, teraz okazało się, że jest kolejna ofiara. Obie osoby zabiły składniki, na które były one uczulone. Sęk w tym, że te alergeny nie były wymienione na etykiecie.

Dwie ofiary śmiertelne ma na koncie sieć gastronomiczna Pret A Manger z Wysp Brytyjskich. W 2016 roku zmarła Natasha Ednan-Laperouse.

Piętnastolatka wybierała się z ojcem i koleżanką do Nicei. Na lotnisku kupiła sobie bagietkę z karczochami, oliwkami i tapenadą. Według etykiety w składzie nie powinno było być sezamu, na który była uczulona.

W samolocie doznała wstrząsu anafilaktycznego. Jej ojciec miał ze sobą dwie ampułki z adrenaliną. Mimo ich zaaplikowania, dziewczynka zmarła.

Super-wegański tęczowy podpłomyk
Jak podaje brytyjska BBC, właśnie wyszło na jaw, że w podobnych okolicznościach zmarł inny klient sieci Pret A Manger. Zjadł on kanapkę o nazwie „super-wegański tęczowy podpłomyk”.

Według etykiety miał on nie zawierać białek mleka, na które mężczyzna był uczulony. Niestety – bezmleczny jogurt miał dodatek białek krowich, a to skończyło się kolejną tragiczną śmiercią.

Obecnie na Wyspach toczy się dochodzenie prokuratorskie. Sieć Pret-A-Manger przeprasza za zdarzenia i winą obarcza dostawcę kanapek, firmę COYO. Współpraca została już zerwana, pozwy są w drodze.

Niedawno na jaw wyszła ogólnoeuropejska afera z podrabianymi rybami, które również mogły być groźne dla zdrowia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.