"Kler" może być największym kinowym hitem dekady. Film Smarzowskiego bije kolejne rekordy

Wojciech Smarzowski na prapremierze filmu "Kler".
Wojciech Smarzowski na prapremierze filmu "Kler". Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
Według ostatnich danych, najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego obejrzało ponad 2,5 miliona widzów. Po rekordowym weekendzie otwarcia, „Kler” będzie mieć tytuł najchętniej oglądanego filmu roku. To może być największy sukces kinowy od 1989 roku.

2 504 616 osób, z czego 772 316 widzów tylko w ostatni weekend – taką widownię przyciągnął do kin ostatni, kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego. Biorąc pod uwagę wyniki z weekendów, drugi weekend wypadł niewiele gorzej niż „weekend otwarcia”, kiedy to bilety na „Kler” kupiło 935 tysięcy osób. To z kolei był historyczny rekord w kinach po 1989 r.

Ile osób widziało "Kler"?
– Ostatni tak dobry wynik znajdziemy w 2015 roku – konstatuje „Gazeta Wyborcza” dotychczasowe wyniki. Film Smarzowskiego zobaczyło już pół miliona widzów więcej niż „Kobiety mafii”, najpopularniejszy dotychczas film tego roku. Zaledwie 500 tysięcy widzów dzieli dzieło Smarzowskiego od ubiegłorocznych „Listów do M. 3” (3,011 mln widzów).

Do pobicia pozostaną rekordy powstałe na bazie lektur szkolnych: „Quo vadis” (2001, 4,3 mln osób), „Pan Tadeusz” (1999, 6,1 mln) oraz „Ogniem i mieczem” (1999, 7,1 mln).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.