Huczne otwarcie dworca przed wyborami. Po ceremonii go zamknięto, by kontynuować budowę

Rzeszów od lat czeka na nowy dworzec komunikacji lokalnej. Otwarcie nowego terminalu było zaplanowane na 29 września i najwyraźniej uznano, że musi się odbyć.
Rzeszów od lat czeka na nowy dworzec komunikacji lokalnej. Otwarcie nowego terminalu było zaplanowane na 29 września i najwyraźniej uznano, że musi się odbyć. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Kampania przed wyborami samorządowymi graniczy czasem z festiwalem absurdów. Nowy dworzec autobusowy w Rzeszowie otworzono na pół dnia, by dokonać symbolicznego otwarcia. W kilka godzin po ceremonii do obiektu ponownie wróciły ekipy budowlane, by kontynuować prace.

Orkiestra, występ zespołu dziecięcego i wstęga – to atrakcje uroczystości otwarcia rzeszowskiego dworca, jaka odbyła się z udziałem prezydenta miasta, Tadeusza Ferenca. I rzeczywiście, uroczystość odbyła się 29 września.

Dworzec autobusowy w Rzeszowie - kiedy otwarcie?
Problem w tym, że wkrótce po ceremonii na budowie znowu pojawili się technicy budowlani. – To w dalszym ciągu plac budowy. Pasażerowie jeszcze długo stąd nie odjadą – cytuje jednego z nich „Super Express”. – Ta feta tylko przeszkodziła nam w robocie. Na pół dnia trzeba było uprzątnąć narzędzia, wywieźć sprzęt – mieli kwitować rozmówcy dziennika. Pomijając jednak fakt, że wypadający 29 września termin końca prac był zapowiadany od miesięcy.

Problem w tym, że Rzeszów włożył w nowy terminal aż 20 mln złotych, w nadziei na najnowocześniejszy dworzec autobusowy w Polsce. Terminal ma być tak bogato wyposażony w systemy fotowoltaiczne, że miasto negocjowało z PGE możliwości odsprzedawania nadwyżek produkowanej energii. Może zatem warto poczekać jeszcze kilka dni czy tygodni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.