Ogromny nalot skarbówki na polskie targowiska. Handlarze ukryli przed fiskusem 30 mln złotych

Centrum Handlowe Fashion Ptak w Rzgowie
Centrum Handlowe Fashion Ptak w Rzgowie Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Fiskus kontynuuje kontrole na polskich targowiskach. We wtorek funkcjonariusze po raz kolejny ruszyli w Polskę i jednocześnie weszli do 20 punktów handlowych w dwóch województwach. Wartość niewykazanego obrotu oszacowano na 30 mln złotych.

Po raz pierwszy funkcjonariusze pojawili się na targowisku w Rzgowie pod Łodzią na wiosnę tego roku i od razu wzbudzili niemały popłoch.

– Przyjechali starymi samochodami oklejonymi napisami „Urząd Celny”. Na ptaku popłoch, ale tylko na stoiskach handlujących podróbami. (…) Jest kilka stoisk, które praktycznie w biegu trzaskały drzwiami, kratami i pracowników wyrzucało na korytarz bez kurtek – opisywał bloger, który był świadkiem całej sytuacji.

Kontrola nie spowodowała jednak, że nielegalny handel całkowicie ustał. Przekonaliśmy się o tym kilkanaście dni później. Podczas wizyty na targowisku Ptaka bez problemu moglibyśmy kupić ubrania bez wydania paragonu.

Nic więc dziwnego, że fiskus kontynuował kontrole. Pod jego lupą znalazły się również centra handlu w Wólce Kosowskiej, Tuszynie, Jaworznie czy Głuchowie.

Niespodziewana kontrola fiskusa
Teraz łódzka i skarbówka po raz kolejny wzięła się do roboty. 9 października funkcjonariusze wpadli jednocześnie do 20 punktów w województwie łódzkim i śląskim.

– Przeszukano stoiska handlowe, biura, miejsca prowadzenia działalności gospodarczej i miejsca zamieszkania oraz pojazdy. Zabezpieczono dokumentację związaną z obrotem gospodarczym, komputery, telefony i inne nośniki informacji, zawierające dowody istotne dla postępowania –czytamy w komunikacie.

Efekt to 11 kontroli celno-skarbowych i 5 wszczętych postępowań. Skarbówka informuje, że prowadzone przez nią od dłuższego czasu czynności analityczne, kontrolne i procesowe pozwoliły udowodnić, że handlarze nie wykazali obrotu w wysokości 30 mln złotych. Urząd zapowiada kolejne kontrole.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.