Prezes Tesco po raz pierwszy mówi o wyjściu sieci z Polski. "Drastyczny Dave" wyjaśnia przyczyny

Czy Tesco wyjdzie z Polski? Prezes Tesco przyznał, że brytyjska sieć sklepów może wyjść z Polski
Czy Tesco wyjdzie z Polski? Prezes Tesco przyznał, że brytyjska sieć sklepów może wyjść z Polski Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Dave Lewis, zwany nie bez przyczyny „Drastycznym Davem”, po raz pierwszy przyznał publicznie, że Tesco może wyjść z Polski. Wszystko zależy od tego, czy brytyjskiej firmie uda się w naszym kraju odzyskać rentowność.

Polski rynek jest w tej chwili jedynym, który przynosi brytyjskiej sieci sklepów straty. Z tego względu prezes Dave Lewis poświęcił jej w trakcie publikacji wyników finansowych nieco więcej czasu.

W trakcie prezentacji Lewis został zapytany o scenariusz wyjścia z Polski. Przyznał wówczas, że jeżeli sieć nie będzie w stanie generować zysków na naszym rynku, to „będzie musiała znaleźć firmę, która uzna, że sobie z tym poradzi” – donosi agencja Reutera. Na razie brytyjski menedżer zarzeka się jednak, że ma plan naprawczy.

Zmiany w Tesco
Październikowe wystąpienie było pierwszym, na którym padły słowa o możliwości wyjścia z Polski. O problemach Brytyjczyków w naszym kraju mówiło się jednak już wcześniej. Na początku roku Tesco poinformowało o restrukturyzacji i zamknięciu 18 punktów.

Sieć stara się jednak gonić konkurencję. W czerwcu ogłosiła podwyżki dla kasjerów. Spółka pochwaliła się wtedy, że po podwyżkach jej pracownicy będą zarabiali niespełna 1900 zł na rękę. W Wielkiej Brytanii testowany jest również projekt polegający na rozwinięciu własnej sieci dyskontów. Jeżeli wyspiarze go podchwycą, format może trafić także do Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.