Prezes Tesco po raz pierwszy mówi o wyjściu sieci z Polski. "Drastyczny Dave" wyjaśnia przyczyny

Czy Tesco wyjdzie z Polski? Prezes Tesco przyznał, że brytyjska sieć sklepów może wyjść z Polski
Czy Tesco wyjdzie z Polski? Prezes Tesco przyznał, że brytyjska sieć sklepów może wyjść z Polski Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Dave Lewis, zwany nie bez przyczyny „Drastycznym Davem”, po raz pierwszy przyznał publicznie, że Tesco może wyjść z Polski. Wszystko zależy od tego, czy brytyjskiej firmie uda się w naszym kraju odzyskać rentowność.


Polski rynek jest w tej chwili jedynym, który przynosi brytyjskiej sieci sklepów straty. Z tego względu prezes Dave Lewis poświęcił jej w trakcie publikacji wyników finansowych nieco więcej czasu.

W trakcie prezentacji Lewis został zapytany o scenariusz wyjścia z Polski. Przyznał wówczas, że jeżeli sieć nie będzie w stanie generować zysków na naszym rynku, to „będzie musiała znaleźć firmę, która uzna, że sobie z tym poradzi” – donosi agencja Reutera. Na razie brytyjski menedżer zarzeka się jednak, że ma plan naprawczy.

Zmiany w Tesco
Październikowe wystąpienie było pierwszym, na którym padły słowa o możliwości wyjścia z Polski. O problemach Brytyjczyków w naszym kraju mówiło się jednak już wcześniej. Na początku roku Tesco poinformowało o restrukturyzacji i zamknięciu 18 punktów.

Sieć stara się jednak gonić konkurencję. W czerwcu ogłosiła podwyżki dla kasjerów. Spółka pochwaliła się wtedy, że po podwyżkach jej pracownicy będą zarabiali niespełna 1900 zł na rękę. W Wielkiej Brytanii testowany jest również projekt polegający na rozwinięciu własnej sieci dyskontów. Jeżeli wyspiarze go podchwycą, format może trafić także do Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.