500+ tylko dla zaszczepionych dzieci? Opozycja chce zmian w rządowym programie

Opozycja chce, by nieszczepione dzieci nie były objęte programem 500+.
Opozycja chce, by nieszczepione dzieci nie były objęte programem 500+. fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Odra zbiera żniwa w Europie, a w Sejmie przechodzi projekt obywatelski antyszczepionkowców. Tymczasem według danych Europejskiego Centrum Przeciwdziałania Chorobom aż 9 z 10 chorych nie było zaszczepionych przeciw tej chorobie. Opozycja twierdzi, że rodziców do szczepienia dzieci zachęci widmo braku dodatku 500+.


Jak podaje portal money.pl, opozycja chce, aby uzależnić wypłaty 500+ od szczepień. To ma zmobilizować rodziców do szczepienia swoich pociech. Podobną strategię zastosowano już m.in. w Australii, gdzie rodzice nagminnie odmawiają szczepień.

Polski rząd popiera antyszczepionkowców
W polskim Sejmie przeszedł ostatnio projekt obywatelski ruchu STOP NOP znoszący obowiązkowe szczepienia dzieci. Większość posłów z PiS, Kukiz’15 i WiS zdecydowała, że projekt ustawy będzie dalej procedowany. Pełną listę 252 osób głosujących za opublikowaliśmy w INNPoland.pl.

Dzięki stosowanym przez lata obowiązkowym szczepieniom choroby, które kiedyś były śmiertelne, dziś w większości odeszły w zapomnienie. Choć antyszczepionkowcy próbują dowieść, że szczepionki szkodzą powodując np. autyzm, sfinansowane przez nich szeroko zakrojone badanie wykazało, że nie mają z tym nic wspólnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.