Te studia biją w tym roku rekordy popularności. Absolwenci mogą po nich przebierać w ofertach

Padł rekord rekrutacji na studia informatyczne.
Padł rekord rekrutacji na studia informatyczne. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Podczas tegorocznej rekrutacji na studia padł rekord dotyczący liczby zgłoszeń na studia informatyczne. Z raportu przygotowanego przez Aegon wynika, że na kierunki związane z IT złożono 42 tys. aplikacji.


Jeszcze w 2014 roku o przyjęcie na studia informatyczne walczyło 30 tys. polskich studentów, teraz liczba aplikacji skoczyła do 42 tys. - zauważył „Bankier”. Z „Raportu o kosztach studiów” wynika, że ta pożądana przez pracodawców specjalizacja pobiła w tym roku inne kierunki. Drugie w zestawieniu zarządzanie miało tylko 24 tys. aplikujących, a psychologia – równe 20 tys. kandydatów.

Duży boom przeżywają również prywatne szkoły. W ubiegłym roku C_School chwaliła się, że na jedno miejsce miała aż 60 kandydatów. Zdecydowano się nawet na przedłużenie rekrutacji o tydzień, bo zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy nie nadążali z przyjmowaniem zgłoszeń.

Firmy w Polsce szukają programistów
Badania pokazują, że na polskim rynku brakuje obecnie około 50 tys. programistów. Osoby, które już działają na rynku wykorzystują ten fakt, windując swoje oczekiwania płacowe. Portal No Fluff Jobs przepytał niedawno informatyków, na jakie podwyżki liczą w najbliższym czasie.


Okazało się to uzależnione od regionu – w Warszawie to 44 proc., podczas gdy na Dolnym Śląsku specjaliści chcieliby zarabiać „zaledwie” 28 proc. więcej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.