Sante zmiękło, już nie chce pozywać blogera. Ale ciągle twierdzi, że woda ma pamięć

Sante promuje kąpiele w wodzie "ustruktyryzowanej"
Sante promuje kąpiele w wodzie "ustruktyryzowanej" mat. pras.
Firma Sante, znana z produkcji zdrowej żywności, po awanturze w mediach społecznościowych nie zamierza pozywać Łukasza Sakowskiego, autora popularnego bloga "To tylko teoria". Zakwestionował on rzekome cudowne działanie promowanej przez Sante kąpieli w "wodzie ustrukturyzowanej". Ale swoje kontrowersyjne argumenty podtrzymuje.


Sakowski, posiłkując się opiniami naukowców, podważył sens sprzedawanych przez Sante usług – m.in. kąpieli w basenie z wodą ustrukturyzowaną.

– Jest wyjątkowo miękka, aksamitna i perlista – czytamy na stronach Studia Sante, oferującego zabiegi spa i kosmetyczne.

Sakowski punktuje Sante
– Cała sekwencja o strukturyzacji wody to zbiór pseudonaukowych, fałszywych zdań, ponieważ nie istnieje takie zjawisko. Wszystkie wymienione korzyści, które miałyby wynikać z kąpieli w strukturyzowanej wodzie, są zmyślone – pisze autor bloga "To tylko teoria".

Sante pierwotnie zagroziło Sakowskiemu pozwem, o czym pisaliśmy niedawno w INNPoland.pl, ale według jego najnowszej relacji, wycofało się z tej zapowiedzi.

Część dalsza sprawy z Sante, włącznie z nowym pismem, które dzisiaj otrzymałem od przedstawicielki firmy. Mój post o...

Opublikowany przez To tylko teoria Poniedziałek, 29 października 2018
– Przez kilka dni Sante milczało, ale dzisiaj dostałem pismo od firmy, w którym Sante podtrzymuje swoje stanowisko (że woda ma pamięć, może się strukturyzować itd.) i w którym Sante zachęca mnie, abym porozmawiał o tym ze "środowiskiem naukowym”.

Jednocześnie Sante zrezygnowało z opcji pozwania mnie za naruszenie dobra firmy (choć przyznają, że naprawdę rozważali taką opcję) – pisze na swoim fanpage’u na Facebooku.

Łukasz Sakowski dodaje jednak, że nie jest z tego zadowolony, bo „Sante będzie kontynuować politykę sprzedawania pseudonaukowych opisów produktów i usług”.

– Szkoda, bo jak wielu z was zauważyło, niektóre produkty tej marki są naprawdę dobre i do tego jest to polska firma. A wystarczyłoby posłuchać naukowców, odpuścić szarlatanów i tworzyć dobre produkty, może nawet lepsze. Chyba przydałoby się dużym firmom poważne doradztwo merytoryczne w zakresie marketingu. Może czas się przekwalifikować? – kwituje.


Ostatnio okazało się, że Sante sprzedaje też żywność z tajemniczymi i ponoć zdrowymi biofotonami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.