Nieoczekiwany gest Apple. Firma zmienia zasady naprawy sprzętu, pomoże nawet ze starymi iPhone'ami

Apple rozszerzy okres opieki serwisowej swoich produktów z 5 do 7 lat. To efekt proekologicznej polityki firmy.
Apple rozszerzy okres opieki serwisowej swoich produktów z 5 do 7 lat. To efekt proekologicznej polityki firmy. Fot. 123rf.com
Gwarancja jest święta. Ale po upływie okresu gwarancyjnego niechaj dzieje się, co chce – w końcu klient wróci po nowy model. Apple nie różniło się pod tym względem, przynajmniej w oczach swoich klientów, od innych korporacji. O dziwo, firma zaskoczyła ich nowym pomysłem: wsparcie serwisowe starszych urządzeń zostanie przedłużone z 5 do 7 lat.


Właściciele urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo mieli – albo uważali, że mają – wiele do zarzucenia swojej ulubionej firmie. Od jakości komponentów użytych w smartfonach, przez celowo nadmierne obciążanie procesorów starych modeli aktualizacjami oprogramowania po walkę z nieautoryzowanymi serwisami naprawczymi.

To właśnie serwis naprawczy – autoryzowany był drogi i wybredny – należał do największych utrapień posiadaczy iPhone'ów. Nie każdy bowiem chce wydawać co roku bajońskie sumy na kolejny model telefonu.

Jeżeli wierzyć zapewnieniom firmy, to ma się teraz diametralnie zmienić. Opieka serwisowa zostanie wydłużona z 5 do 7 lat – czyli obejmie również „czwórki” – choć z zastrzeżeniem, że stare generacje produktów będą reperowane, dopóki w magazynach będą jeszcze części zamienne. Apple będzie też nadal walczyć z nieautoryzowanymi naprawami.

Dłuższa gwarancja na produkty Apple - od kiedy?
Program ruszy już od końca listopada. Wtedy wsparcie ma zostać rozszerzone o iPhone'a 4S i 15-calowego MacBooka Pro z 2012 r. Z końcem grudnia na liście znajdą się też MacBook Pro (Retina 13 cali, 2012 r.), MacBooka Pro (Retina, 13 cali, 2013 r.), Maca Pro (2012 r.) oraz iPhone'a 5 (GSM).


W ten sposób Apple podkreśla swoje zaangażowanie w sprawy środowiska. Od pewnego czasu większość jej sklepów na świecie pracuje w oparciu o energię odnawialną, zaś nowa generacja MacBooków i Mac mini powstała w całości z przetworzonego aluminium. Nowa polityka serwisowania ma zmniejszyć liczbę starych urządzeń lądujących w śmieciach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.