Nieoczekiwany gest Apple. Firma zmienia zasady naprawy sprzętu, pomoże nawet ze starymi iPhone'ami

Apple rozszerzy okres opieki serwisowej swoich produktów z 5 do 7 lat. To efekt proekologicznej polityki firmy.
Apple rozszerzy okres opieki serwisowej swoich produktów z 5 do 7 lat. To efekt proekologicznej polityki firmy. Fot. 123rf.com
Gwarancja jest święta. Ale po upływie okresu gwarancyjnego niechaj dzieje się, co chce – w końcu klient wróci po nowy model. Apple nie różniło się pod tym względem, przynajmniej w oczach swoich klientów, od innych korporacji. O dziwo, firma zaskoczyła ich nowym pomysłem: wsparcie serwisowe starszych urządzeń zostanie przedłużone z 5 do 7 lat.

Właściciele urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo mieli – albo uważali, że mają – wiele do zarzucenia swojej ulubionej firmie. Od jakości komponentów użytych w smartfonach, przez celowo nadmierne obciążanie procesorów starych modeli aktualizacjami oprogramowania po walkę z nieautoryzowanymi serwisami naprawczymi.

To właśnie serwis naprawczy – autoryzowany był drogi i wybredny – należał do największych utrapień posiadaczy iPhone'ów. Nie każdy bowiem chce wydawać co roku bajońskie sumy na kolejny model telefonu.

Jeżeli wierzyć zapewnieniom firmy, to ma się teraz diametralnie zmienić. Opieka serwisowa zostanie wydłużona z 5 do 7 lat – czyli obejmie również „czwórki” – choć z zastrzeżeniem, że stare generacje produktów będą reperowane, dopóki w magazynach będą jeszcze części zamienne. Apple będzie też nadal walczyć z nieautoryzowanymi naprawami.

Dłuższa gwarancja na produkty Apple - od kiedy?
Program ruszy już od końca listopada. Wtedy wsparcie ma zostać rozszerzone o iPhone'a 4S i 15-calowego MacBooka Pro z 2012 r. Z końcem grudnia na liście znajdą się też MacBook Pro (Retina 13 cali, 2012 r.), MacBooka Pro (Retina, 13 cali, 2013 r.), Maca Pro (2012 r.) oraz iPhone'a 5 (GSM).


W ten sposób Apple podkreśla swoje zaangażowanie w sprawy środowiska. Od pewnego czasu większość jej sklepów na świecie pracuje w oparciu o energię odnawialną, zaś nowa generacja MacBooków i Mac mini powstała w całości z przetworzonego aluminium. Nowa polityka serwisowania ma zmniejszyć liczbę starych urządzeń lądujących w śmieciach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.