Ujawnili zawartość taniej apteczki samochodowej z polskiego marketu. Pomocy z tym nie udzielicie

Mężczyźni w apteczce samochodowej znaleźli... dwa plasterki, opaskę podtrzymującą i agrafkę.
Mężczyźni w apteczce samochodowej znaleźli... dwa plasterki, opaskę podtrzymującą i agrafkę. 123rf.com
Co powinna zawierać dobrze wyposażona apteczka samochodowa? Na pewno „odrobinę” więcej, niż to, co znalazł w swojej apteczce forumowicz portalu Wykop.pl, który wraz z kolegą chciał udzielić pierwszej pomocy osobie z atakiem padaczki.


Mężczyźni podczas podróży samochodem zauważyli leżącą na chodniku osobę, która miała napad epilepsji. Zatrzymali się, by udzielić pierwszej pomocy. Niestety, okazali się dość słabo zaopatrzeni.

Uboga apteczka
Choć w naprędce wyciągniętej z samochodu apteczce, kupionej w markecie za 15 zł, spodziewali się znaleźć przynajmniej lateksowe rękawiczki czy maseczkę do sztucznego oddychania, ich oczom ukazały się jedynie… dwa plastry, opaska podtrzymująca i agrafka. Zdjęcie apteczki można zobaczyć w serwisie Wykop.pl.

– Chciałbym Was przestrzec przed apteczkami sprzedawanymi w marketach. Możecie mieć błędną świadomość, że posiadacie niezbędne artykuły ratujące życie – alarmuje mężczyzna.

Co powinno znaleźć się w apteczce samochodowej
Apteczka samochodowa z pełnym wyposażeniem, w której znajdziemy nie tylko jednorazowe rękawiczki czy ustnik do sztucznego oddychania, lecz także m.in. koc ratunkowy, chusteczki dezynfekujące, nożyczki, opatrunki i opaski elastyczne, to taka, która jest zgodna z normą DIN 13164.

Właśnie takiego oznakowania powinniśmy szukać, zaopatrując się w apteczkę pierwszej pomocy do samochodu. Co ciekawe, apteczkę z tak „bogatym” wkładem można kupić już za ok. 20 zł, co w porównaniu do jej ubogo zaopatrzonej siostry z marketu za 15 zł, czyni ją atrakcyjną ofertą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.