Ujawnili zawartość taniej apteczki samochodowej z polskiego marketu. Pomocy z tym nie udzielicie

Mężczyźni w apteczce samochodowej znaleźli... dwa plasterki, opaskę podtrzymującą i agrafkę.
Mężczyźni w apteczce samochodowej znaleźli... dwa plasterki, opaskę podtrzymującą i agrafkę. 123rf.com
Co powinna zawierać dobrze wyposażona apteczka samochodowa? Na pewno „odrobinę” więcej, niż to, co znalazł w swojej apteczce forumowicz portalu Wykop.pl, który wraz z kolegą chciał udzielić pierwszej pomocy osobie z atakiem padaczki.

Mężczyźni podczas podróży samochodem zauważyli leżącą na chodniku osobę, która miała napad epilepsji. Zatrzymali się, by udzielić pierwszej pomocy. Niestety, okazali się dość słabo zaopatrzeni.

Uboga apteczka
Choć w naprędce wyciągniętej z samochodu apteczce, kupionej w markecie za 15 zł, spodziewali się znaleźć przynajmniej lateksowe rękawiczki czy maseczkę do sztucznego oddychania, ich oczom ukazały się jedynie… dwa plastry, opaska podtrzymująca i agrafka. Zdjęcie apteczki można zobaczyć w serwisie Wykop.pl.

– Chciałbym Was przestrzec przed apteczkami sprzedawanymi w marketach. Możecie mieć błędną świadomość, że posiadacie niezbędne artykuły ratujące życie – alarmuje mężczyzna.

Co powinno znaleźć się w apteczce samochodowej
Apteczka samochodowa z pełnym wyposażeniem, w której znajdziemy nie tylko jednorazowe rękawiczki czy ustnik do sztucznego oddychania, lecz także m.in. koc ratunkowy, chusteczki dezynfekujące, nożyczki, opatrunki i opaski elastyczne, to taka, która jest zgodna z normą DIN 13164.

Właśnie takiego oznakowania powinniśmy szukać, zaopatrując się w apteczkę pierwszej pomocy do samochodu. Co ciekawe, apteczkę z tak „bogatym” wkładem można kupić już za ok. 20 zł, co w porównaniu do jej ubogo zaopatrzonej siostry z marketu za 15 zł, czyni ją atrakcyjną ofertą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.