Zemsta Ryanaira: załoga, która upokorzyła taniego przewoźnika, wylądowała na bruku

Słynne zdjęcie z Malagi: firma najpierw nie zapewniła załodze choćby minimalnej możliwości odpoczynku, a po fali oburzenia - wyrzuciła sfotografowanych z pracy.
Słynne zdjęcie z Malagi: firma najpierw nie zapewniła załodze choćby minimalnej możliwości odpoczynku, a po fali oburzenia - wyrzuciła sfotografowanych z pracy. Fot. Facebook / Ryanair must change
W połowie października ich zdjęcie obiegło media społecznościowe: sześć osób z załogi uwięzionego przez pogodę w Maladze samolotu próbuje spać na podłodze. Fotografia wpisała się w konflikt między tanim przewoźnikiem, a pracownikami linii – wypychanymi na samozatrudnienie i obciążanymi kolejnymi wydatkami. Teraz historia z Malagi doczekała się smutnego finału.


Wszystkie sześć osób sfotografowanych w Maladze już u irlandzkiego przewoźnika nie pracuje. – Załogę zwolniono za poważne wykroczenie – ucinał we wtorek pytania rzecznik Ryanair, cytowany przez dziennikarzy BBC. Nikt nie udaje, że chodzi o coś innego niż słynne zdjęcie. – Doprowadziło ono do pojawienia się doniesień medialnych, które spowodowały nieodwracalną utratę zaufania do tych sześciu osób – brzmi stanowisko linii.

Bez minimalnej możliwości odpoczynku
Problem w tym, że Ryanair zapewnia, że załoga z Malagi na krótko trafiła do pomieszczenia dla załóg (tego, które widać na zdjęciu), po czym została przeniesiona do saloniku VIP na resztę nocy. Portugalskie związki zawodowe SNPVAC odtworzyły jednak szczegółowo przebieg wydarzeń – i wynika z niego, że załoga przesiedziała – czy być może przeleżała na podłodze – we wspomnianym pokoju niemal całą noc, od 1.30 do 6.00.

– Nie zapewniono nawet minimalnej możliwości odpoczynku – podkreślają Portugalczycy. – Załogę pozostawiono bez dostępu do jedzenia, napojów, czy nawet czegoś, na czym można by usiąść, dla wszystkich załóg dostępne było zaledwie osiem miejsc siedzących – kwitują.


Sprawę można by bagatelizować jako jeden z incydentów, które nagminnie przydarzają się firmom. Jednak w przypadku załogi, która kilka godzin później miała być odpowiedzialna za maszynę i pasażerów, reakcja irlandzkich linii wywołała wyjątkowe oburzenie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.