Zemsta Ryanaira: załoga, która upokorzyła taniego przewoźnika, wylądowała na bruku

Słynne zdjęcie z Malagi: firma najpierw nie zapewniła załodze choćby minimalnej możliwości odpoczynku, a po fali oburzenia - wyrzuciła sfotografowanych z pracy.
Słynne zdjęcie z Malagi: firma najpierw nie zapewniła załodze choćby minimalnej możliwości odpoczynku, a po fali oburzenia - wyrzuciła sfotografowanych z pracy. Fot. Facebook / Ryanair must change
W połowie października ich zdjęcie obiegło media społecznościowe: sześć osób z załogi uwięzionego przez pogodę w Maladze samolotu próbuje spać na podłodze. Fotografia wpisała się w konflikt między tanim przewoźnikiem, a pracownikami linii – wypychanymi na samozatrudnienie i obciążanymi kolejnymi wydatkami. Teraz historia z Malagi doczekała się smutnego finału.

Wszystkie sześć osób sfotografowanych w Maladze już u irlandzkiego przewoźnika nie pracuje. – Załogę zwolniono za poważne wykroczenie – ucinał we wtorek pytania rzecznik Ryanair, cytowany przez dziennikarzy BBC. Nikt nie udaje, że chodzi o coś innego niż słynne zdjęcie. – Doprowadziło ono do pojawienia się doniesień medialnych, które spowodowały nieodwracalną utratę zaufania do tych sześciu osób – brzmi stanowisko linii.

Bez minimalnej możliwości odpoczynku
Problem w tym, że Ryanair zapewnia, że załoga z Malagi na krótko trafiła do pomieszczenia dla załóg (tego, które widać na zdjęciu), po czym została przeniesiona do saloniku VIP na resztę nocy. Portugalskie związki zawodowe SNPVAC odtworzyły jednak szczegółowo przebieg wydarzeń – i wynika z niego, że załoga przesiedziała – czy być może przeleżała na podłodze – we wspomnianym pokoju niemal całą noc, od 1.30 do 6.00.

– Nie zapewniono nawet minimalnej możliwości odpoczynku – podkreślają Portugalczycy. – Załogę pozostawiono bez dostępu do jedzenia, napojów, czy nawet czegoś, na czym można by usiąść, dla wszystkich załóg dostępne było zaledwie osiem miejsc siedzących – kwitują.


Sprawę można by bagatelizować jako jeden z incydentów, które nagminnie przydarzają się firmom. Jednak w przypadku załogi, która kilka godzin później miała być odpowiedzialna za maszynę i pasażerów, reakcja irlandzkich linii wywołała wyjątkowe oburzenie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.