Schetyna obiecuje wprowadzić Polskę do strefy euro. Kiedy? "Jak tylko odsuniemy PiS od władzy"

Grzegorz Schetyna, po odsunięciu PiS od władzy, planuje zaproponować Polakom wejście do strefy euro.
Grzegorz Schetyna, po odsunięciu PiS od władzy, planuje zaproponować Polakom wejście do strefy euro. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Jak odsuniemy PiS od władzy, zaoferujemy Polakom wejście do strefy euro – zapowiedział w środę wieczorem szef PO Grzegorz Schetyna na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach. Dodał, że „ofensywa Kaczyńskiego” została zatrzymana.


– Dla Platformy Obywatelskiej dołączenie Polski do strefy euro jest ważnym celem. Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty. Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji – oznajmił Schetyna.

Delegatów z EPL zapewnił, że „ofensywa Kaczyńskiego” w wyborach samorządowych została zatrzymana dzięki zbudowaniu Koalicji Obywatelskiej. Drugi taki sukces w wyborach parlamentarnych i KO uda się stworzyć demokratyczny proeuropejski rząd.

Polska w strefie euro
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany w zeszłym roku o to, kiedy Polska weszłaby do strefy euro, odpowiedział, że dopiero wtedy, kiedy osiągniemy poziom zamożności Niemiec, czyli za 75 lat. Dodał, że i tak byłoby to dla naszego kraju niekorzystne.

Wejście Polski do unii monetarnej w nieco jaśniejszych barwach widział premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że możemy być na to gotowi za około 10-20 lat. On również podkreślił, że takiej decyzji mogliby Polacy żałować. Innego zdania jest były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka, który jest gorącym zwolennikiem takiego rozwiązania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.