Detektyw Rutkowski skazany na rok więzienia. Zaskakujące powody wydania wyroku

Krzysztof Rutkowski został skazany na rok w zawieszeniu za udawanie detektywa.
Krzysztof Rutkowski został skazany na rok w zawieszeniu za udawanie detektywa. fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Krzysztof Rutkowski, najsłynniejszy polski detektyw celebryta, został skazany za prowadzenie działalności bez wymaganego wpisu do rejestru firm detektywistycznych i kierowania bezprawnym pozbawieniem wolności trzech osób. Zabawa „polskiego Jamesa Bonda” w detektywa kończy się wyrokiem.

Licencja detektywa została odebrana Rutkowskiemu kilka lat temu, mimo to, ten wciąż prowadził biuro, które świadczyło usługi detektywistyczne. Prowadzenie takiej działalności bez licencji według polskiego prawa podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat.

Za co skazano Rutkowskiego?
Jak informuje „Wyborcza”, były detektyw stanął przed sądem głównie z tego powodu. W akcie oskarżenia znalazło się również kierowanie bezprawnym pozbawieniem wolności trzech osób, które groziły jego ówczesnym klientom.

Rutkowski otrzymał wyrok roku więzienia w zawieszeniu i 20 tys. złotych grzywny. Sąd utrzymał w mocy także kary więzienia dla współpracowników byłego detektywa - Radosława Dz., Krzysztofa P. i Tomasza B.

Rutkowski nadal będzie prowadził działalność doradczą
Jak przyznał skazany w rozmowie z dziennikiem, obawiał się, że wyrok sądu zakończy jego prawie 30-letnią działalność na rynku detektywistycznym. Jednak ku swojej uldze nie otrzymał pięcioletniego zakazu prowadzenia działalności detektywistycznej, którego domagała się Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

– Moje biuro detektywistyczne nadal będzie działało i normalnie pracowało. Ja będę pracował w nim jako rzecznik prasowy i nadal będę właścicielem biura doradczego – zapewnił w rozmowie z gazetą.

Ostatnią głośną "sprawą detektywistyczną" Rutkowskiego było poszukiwanie pytona tygrysiego grasującego w Warszawie. Wśród internautów wyjątkową popularność zdobyło zdjęcie byłego detektywa stojącego z lornetką na łodzi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.