Detektyw Rutkowski skazany na rok więzienia. Zaskakujące powody wydania wyroku

Krzysztof Rutkowski został skazany na rok w zawieszeniu za udawanie detektywa.
Krzysztof Rutkowski został skazany na rok w zawieszeniu za udawanie detektywa. fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Krzysztof Rutkowski, najsłynniejszy polski detektyw celebryta, został skazany za prowadzenie działalności bez wymaganego wpisu do rejestru firm detektywistycznych i kierowania bezprawnym pozbawieniem wolności trzech osób. Zabawa „polskiego Jamesa Bonda” w detektywa kończy się wyrokiem.


Licencja detektywa została odebrana Rutkowskiemu kilka lat temu, mimo to, ten wciąż prowadził biuro, które świadczyło usługi detektywistyczne. Prowadzenie takiej działalności bez licencji według polskiego prawa podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat.

Za co skazano Rutkowskiego?
Jak informuje „Wyborcza”, były detektyw stanął przed sądem głównie z tego powodu. W akcie oskarżenia znalazło się również kierowanie bezprawnym pozbawieniem wolności trzech osób, które groziły jego ówczesnym klientom.

Rutkowski otrzymał wyrok roku więzienia w zawieszeniu i 20 tys. złotych grzywny. Sąd utrzymał w mocy także kary więzienia dla współpracowników byłego detektywa - Radosława Dz., Krzysztofa P. i Tomasza B.

Rutkowski nadal będzie prowadził działalność doradczą
Jak przyznał skazany w rozmowie z dziennikiem, obawiał się, że wyrok sądu zakończy jego prawie 30-letnią działalność na rynku detektywistycznym. Jednak ku swojej uldze nie otrzymał pięcioletniego zakazu prowadzenia działalności detektywistycznej, którego domagała się Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

– Moje biuro detektywistyczne nadal będzie działało i normalnie pracowało. Ja będę pracował w nim jako rzecznik prasowy i nadal będę właścicielem biura doradczego – zapewnił w rozmowie z gazetą.

Ostatnią głośną "sprawą detektywistyczną" Rutkowskiego było poszukiwanie pytona tygrysiego grasującego w Warszawie. Wśród internautów wyjątkową popularność zdobyło zdjęcie byłego detektywa stojącego z lornetką na łodzi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.