Były wiceprezes Elektrimu podejrzany o wyłudzenie 331 mln zł ze SKOK-u. "To kompletny absurd"

Jan R., znany inwestor i były wiceprezes Elektrimu, został oskarżony o udział w gangu, wyłudzanie kredytów w SKOK Wołomin i pranie brudnych pieniędzy.
Jan R., znany inwestor i były wiceprezes Elektrimu, został oskarżony o udział w gangu, wyłudzanie kredytów w SKOK Wołomin i pranie brudnych pieniędzy. fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Jan R., znany inwestor i były wiceprezes Elektrimu usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudzała ze SKOK Wołomin kredyty i prała brudne pieniądze – informuje „Puls Biznesu”.

Przewinienia Jana R.
Biznesmenowi Janowi R. Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim przedstawiła zarzut udziału w gangu działającym w SKOK Wołomin, 295 zarzutów wyłudzenia mienia na ponad 331 mln zł oraz 28 zarzutów tzw. prania brudnych pieniędzy o łącznej wartości 58 mln zł w ramach działalności grupy przestępczej.

Były wiceprezes giełdowej przed kilku laty spółki Elektrim ostatni rok spędził w areszcie, zaś obecnie przebywa pod nadzorem policji. Zastosowano wobec niego również środki zapobiegawcze takie jak poręczenie majątkowe w kwocie 500 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju.

Znany inwestor odpiera zarzuty
Jak podaje dziennik, sam Jan R. uważa zarzut wyłudzenia 295 kredytów za „kompletny absurd”.

– Oparte to jest na pomówieniach osób, które poszły na współpracę z prokuraturą w trybie art. 60 kodeksu karnego, licząc na nadzwyczajne złagodzenie kary. Taką osobą okazał się m.in. mój były znajomy, jak się okazało, jeden z głównych "naganiaczy" dostarczających do SKOK Wołomin tzw. słupów na potrzeby wyłudzeń kredytów – tłumaczy w rozmowie z „PB”.


Dodaje, że jego znajomy „naopowiadał śledczym niestworzone rzeczy”, przez co wyszedł na wolność po niecałych trzech miesiącach i teraz może cieszyć się pieniędzmi „zarobionymi” dzięki SKOK Wołomin.

SKOK-i w Polsce
Społeczne Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK) nie cieszą się dziś pozytywną opinią. Wiele z nich zawiesiło działalność z powodu niewypłacalności, a były minister finansów Mateusz Szczurek, na podstawie audytu w pięciu największych SKOK-ach, porównał ich działalność do piramid finansowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.