To jedyna sieć, której zakaz handlowy jest niestraszny. Zanotowała miliardowy wzrost

Polska sieć sklepów Dino pokazuje, że zarabiać można pomimo zakazu handlu w niedziele
Polska sieć sklepów Dino pokazuje, że zarabiać można pomimo zakazu handlu w niedziele mat. prasowe
Polska sieć sklepów Dino pokazuje, że zarabiać można pomimo zakazu handlu w niedziele. Od początku 2018 roku zanotowała przychody o miliard złotych większe niż w ubiegłym roku i może pochwalić się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży.

Z zakazem handlu w niedziele każda duża sieć radzi sobie jako może, koniec końców ograniczenia w prowadzeniu biznesu odbijają się jednak na wynikach finansowych. Spowolnienie dotknęło m.in. Biedronkę. Wyniki za III kwartał pokazują, że jej sprzedaż wzrosła o 2,6 proc. (od początku roku o 6,5 proc.) do poziomu 2,9 mld euro.

Sieć otwarcie przyznaje, że te skromne wzrosty to efekt większej liczby niedziel wolnych od handlu i niższej średniej wartości koszyka zakupowego, wynikającej z „ostrej presji cenowej”

Zupełnie inne nastroje muszą być w tej chwili w Dino. Grupa podała właśnie, że od stycznia do września jej przychody wzrosły z 3,3 do 4,3 mld złotych (o 32 proc.!). Jednocześnie wzrost sprzedaży wyniósł 28 proc.

– Mimo zakazu handlu w niedzielę, widzimy wzrost liczby zakupów dokonywanych w sklepach Dino (na bazie LfL ) w pierwszych III kw. bieżącego roku, w stosunku do porównywalnego okresu 2017 r. Ponadto odnotowaliśmy znaczący wzrost wartości przeciętnego paragonu – skomentował te wyniki Szymon Piduch, prezes Dino Polska, cytowany przez „Wiadomości Handlowe”.

Szybki rozwój Dino
Dino to najszybciej rozwijająca się sieć handlowa w Polsce. W 2017 roku otworzyło 147 nowych placówek i odnotowała wzrost sprzedaży na poziomie 16,2 proc., a więc niższym niż po wprowadzeniu zakazu handlu. Szymon Piduch zapowiadła wtedy, że do końca 2020 roku Dino ma w planach otwarcie ponad 500 nowych placówek.


Grupa nie poprzestaje wyłącznie an rozwoju handlu detalicznego. W maju 2018 rok złożyła wniosek o koncesję na obrót paliwami ciekłymi, co wywołało spekulacje, że ma zamiar otwierać staje benzynowe w okolicach swoich sklepów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.