Melania Trump zapłaciła za hotel w Kanadzie 174 tys. dolarów. A nie spędziła w nim nawet jednej nocy

Melania Trump w kanadyjskim hotelu nie spędziła nawet nocy, a rachunek wystawiono na kwotę 174 tys. dol.
Melania Trump w kanadyjskim hotelu nie spędziła nawet nocy, a rachunek wystawiono na kwotę 174 tys. dol. 123rf.com
Zeszłoroczna wizyta Melanii Trump w Kanadzie kosztowała amerykańskich podatników 174 tys. dol. - i to tylko za hotel. Horrendalnie wysoki rachunek zaskakuje tym bardziej, że wizyta prezydentowej trwała zaledwie 12 godzin.

Melania Trump zawitała w zeszłym roku we wrześniu do Kanady, by spotkać się m.in. z tamtejszym premierem Justinem Trudeau, brytyjskim księciem Harrym i wygłosić trwające 1 minutę i 15 sekund przemówienie na wydarzeniu dla niepełnosprawnych weteranów wojennych. Całość zajęła jej ok. 12 godzin, podczas których zdążyła jeszcze zatrzymać się w hotelu Ritz-Carlton.

Krótki odpoczynek w hotelu okazał się zaskakująco kosztowny. Jak donoszą amerykańskie media, m.in. quartz.com oraz „Fortune”, które sprawdziły rządowy wykaz wydatków, w rejestrze widnieje co najmniej sześć osobnych opłat hotelowych w Toronto, które opiewają na łączną kwotę 174 tys. dol.

Koszty podróży pierwszych dam
Rzeczniczka prezydentowej wyjaśniła, że tak wysoka suma związana jest z wcześniejszym zapewnieniem bezpieczeństwa, opieki medycznej, komunikacji i logistyki. Pierwsza dama podróżuje bowiem z całym zespołem personelu, który i tak jest znacznie mniejszy niż jej poprzedników.


Poprzedniczka Melanii Trump, Michelle Obama podczas 10-dniowej wizyty w Kopenhadze w Danii wydała ponad 18 tys. dol. na transport. Z kolei 2 dni w Chengdu w Chinach w 2014 r. kosztowały byłą pierwszą damę 220 tys. dol., w co wliczyły się koszty jej bezpieczeństwa i personelu.

Przypomnijmy, że ostatnio pojawiły się podejrzenia co do pochodzenia majątku Donalda Trumpa. Jego miliardy to fikcja – wynika z książki Boba Woodwarda, o której pisaliśmy w INNPoland.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.