„Histeria pisowska trwa”. Pekao wycofuje wcześniej karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP

Pekao wycofuje karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP.
Pekao wycofuje karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta, 123rf.com
Bank Pekao S.A., na długo przed upływem terminu ważności, likwiduje karty płatnicze z wizerunkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedterminowe wycofanie kart to „późny” efekt zakończenia rok temu współpracy między bankiem a organizacją Jurka Owsiaka.


Z dotychczasowej karty ze znakiem graficznym WOŚP mogą Państwo korzystać do 30 listopada 2018 r. Karta zostanie zablokowana 1.12.2018 r. – informuje lakonicznie bank. – Zmiana wizerunku karty wynika z zakończenia współpracy między bankiem i Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) w zakresie wydawania kart ze znakiem graficznym WOŚP. Darowizny z tytułu wydanych kart będą przekazywane na rzecz Fundacji do 30.11.2018 r. – kwituje.

Polityczny spór czy rutynowa operacja
Jednocześnie Bank Pekao S.A. Nadal znajduje się w gronie darczyńców WOŚP, wspierając działania statutowe kwotą 2 mln złotych rocznie – podkreślają bankowi urzędnicy.
Fotokopię pisma oraz samej karty opublikowano na profilu Polska Normalna na Twitterze. Jak sugerują internauci, operacja jest wynikiem światopoglądowego sporu twórcy WOŚP z patronującymi bankowi politykami. Może to być też rutynowa operacja, wynikająca z umowy Orkiestry z bankiem.

– Prawdopodobnie w jej zapisach była informacja, że po rozwiązaniu należy wycofać karty z obiegu ze względu np. na prawa autorskie do znaku. Może warto poszukać u źródła umowy, a nie wyzywać od pisowców? – studził nastroje jeden z internautów. Wygląda jednak na to, że przyczyna tkwi gdzie indziej.


- Trudno nam się odnieść do sprawy - pisze w odpowiedzi na nasze pytania rzecznik Orkiestry, Krzysztof Dobies. - Fundacja WOŚP nie współpracuje już od poprzedniego Finału z Bankiem Pekao SA, oficjalnym bankowym partnerem Finału jest mBank. I najpewniej, wzorem roku ubiegłego, mBank wprowadzi karty dedykowane Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje. Co nie przeszkadzało przez ostatni rok w równoczesnym funkcjonowaniu wydanych wcześniej kart Pekao z wizerunkiem WOŚP.

- Zmiana wizerunku karty wynika z zakończenia współpracy pomiędzy bankiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe Pekao S.A. - Rozwiązanie umowy w zakresie sponsoringu pociąga za sobą także zaprzestanie używania znaku graficznego WOŚP na kartach Banku Pekao SA. - czytamy.

Bank podkreśla jednak ciągłość współpracy. - Niemniej jednak Bank Pekao SA dalej wspiera Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wzorem lat ubiegłych przekaże darowiznę na rzecz Fundacji WOŚP wspierającej potrzeby polskich szpitali na tym samym poziomie, co w przeszłości - czytamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.