„Histeria pisowska trwa”. Pekao wycofuje wcześniej karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP

Pekao wycofuje karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP.
Pekao wycofuje karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta, 123rf.com
Bank Pekao S.A., na długo przed upływem terminu ważności, likwiduje karty płatnicze z wizerunkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedterminowe wycofanie kart to „późny” efekt zakończenia rok temu współpracy między bankiem a organizacją Jurka Owsiaka.

Z dotychczasowej karty ze znakiem graficznym WOŚP mogą Państwo korzystać do 30 listopada 2018 r. Karta zostanie zablokowana 1.12.2018 r. – informuje lakonicznie bank. – Zmiana wizerunku karty wynika z zakończenia współpracy między bankiem i Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) w zakresie wydawania kart ze znakiem graficznym WOŚP. Darowizny z tytułu wydanych kart będą przekazywane na rzecz Fundacji do 30.11.2018 r. – kwituje.

Polityczny spór czy rutynowa operacja
Jednocześnie Bank Pekao S.A. Nadal znajduje się w gronie darczyńców WOŚP, wspierając działania statutowe kwotą 2 mln złotych rocznie – podkreślają bankowi urzędnicy.
Fotokopię pisma oraz samej karty opublikowano na profilu Polska Normalna na Twitterze. Jak sugerują internauci, operacja jest wynikiem światopoglądowego sporu twórcy WOŚP z patronującymi bankowi politykami. Może to być też rutynowa operacja, wynikająca z umowy Orkiestry z bankiem.

– Prawdopodobnie w jej zapisach była informacja, że po rozwiązaniu należy wycofać karty z obiegu ze względu np. na prawa autorskie do znaku. Może warto poszukać u źródła umowy, a nie wyzywać od pisowców? – studził nastroje jeden z internautów. Wygląda jednak na to, że przyczyna tkwi gdzie indziej.


- Trudno nam się odnieść do sprawy - pisze w odpowiedzi na nasze pytania rzecznik Orkiestry, Krzysztof Dobies. - Fundacja WOŚP nie współpracuje już od poprzedniego Finału z Bankiem Pekao SA, oficjalnym bankowym partnerem Finału jest mBank. I najpewniej, wzorem roku ubiegłego, mBank wprowadzi karty dedykowane Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje. Co nie przeszkadzało przez ostatni rok w równoczesnym funkcjonowaniu wydanych wcześniej kart Pekao z wizerunkiem WOŚP.

- Zmiana wizerunku karty wynika z zakończenia współpracy pomiędzy bankiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe Pekao S.A. - Rozwiązanie umowy w zakresie sponsoringu pociąga za sobą także zaprzestanie używania znaku graficznego WOŚP na kartach Banku Pekao SA. - czytamy.

Bank podkreśla jednak ciągłość współpracy. - Niemniej jednak Bank Pekao SA dalej wspiera Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wzorem lat ubiegłych przekaże darowiznę na rzecz Fundacji WOŚP wspierającej potrzeby polskich szpitali na tym samym poziomie, co w przeszłości - czytamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.