„Histeria pisowska trwa”. Pekao wycofuje wcześniej karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP

Pekao wycofuje karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP.
Pekao wycofuje karty płatnicze z wizerunkiem WOŚP. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta, 123rf.com
Bank Pekao S.A., na długo przed upływem terminu ważności, likwiduje karty płatnicze z wizerunkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedterminowe wycofanie kart to „późny” efekt zakończenia rok temu współpracy między bankiem a organizacją Jurka Owsiaka.

Z dotychczasowej karty ze znakiem graficznym WOŚP mogą Państwo korzystać do 30 listopada 2018 r. Karta zostanie zablokowana 1.12.2018 r. – informuje lakonicznie bank. – Zmiana wizerunku karty wynika z zakończenia współpracy między bankiem i Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) w zakresie wydawania kart ze znakiem graficznym WOŚP. Darowizny z tytułu wydanych kart będą przekazywane na rzecz Fundacji do 30.11.2018 r. – kwituje.

Polityczny spór czy rutynowa operacja
Jednocześnie Bank Pekao S.A. Nadal znajduje się w gronie darczyńców WOŚP, wspierając działania statutowe kwotą 2 mln złotych rocznie – podkreślają bankowi urzędnicy.
Fotokopię pisma oraz samej karty opublikowano na profilu Polska Normalna na Twitterze. Jak sugerują internauci, operacja jest wynikiem światopoglądowego sporu twórcy WOŚP z patronującymi bankowi politykami. Może to być też rutynowa operacja, wynikająca z umowy Orkiestry z bankiem.

– Prawdopodobnie w jej zapisach była informacja, że po rozwiązaniu należy wycofać karty z obiegu ze względu np. na prawa autorskie do znaku. Może warto poszukać u źródła umowy, a nie wyzywać od pisowców? – studził nastroje jeden z internautów. Wygląda jednak na to, że przyczyna tkwi gdzie indziej.


- Trudno nam się odnieść do sprawy - pisze w odpowiedzi na nasze pytania rzecznik Orkiestry, Krzysztof Dobies. - Fundacja WOŚP nie współpracuje już od poprzedniego Finału z Bankiem Pekao SA, oficjalnym bankowym partnerem Finału jest mBank. I najpewniej, wzorem roku ubiegłego, mBank wprowadzi karty dedykowane Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje. Co nie przeszkadzało przez ostatni rok w równoczesnym funkcjonowaniu wydanych wcześniej kart Pekao z wizerunkiem WOŚP.

- Zmiana wizerunku karty wynika z zakończenia współpracy pomiędzy bankiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe Pekao S.A. - Rozwiązanie umowy w zakresie sponsoringu pociąga za sobą także zaprzestanie używania znaku graficznego WOŚP na kartach Banku Pekao SA. - czytamy.

Bank podkreśla jednak ciągłość współpracy. - Niemniej jednak Bank Pekao SA dalej wspiera Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wzorem lat ubiegłych przekaże darowiznę na rzecz Fundacji WOŚP wspierającej potrzeby polskich szpitali na tym samym poziomie, co w przeszłości - czytamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.