Zastanów się, zanim zamówisz tak jedzenie w McDonald's. Na tych ekranach są bakterie kałowe

Korzystanie z dotykowych ekranów w barach szybkiej obsługi może być groźne dla zdrowia
Korzystanie z dotykowych ekranów w barach szybkiej obsługi może być groźne dla zdrowia mat. prasowe
Komponowanie posiłku za pomocą dotykowych ekranów w restauracjach McDonald’s może być groźne dla zdrowia. W Wielkiej Brytanii na dosłownie każdej takiej tablicy znaleziono ślady ludzkiego kału. Przyczyna jest prozaiczna – ludzie zbyt często nie myją rąk po wyjściu z toalety i przed złożeniem zamówienia.

Próbki zostały pobrane przez naukowców w ośmiu restauracjach – sześciu w Londynie i dwóch w Birmingham. Wszystkie były skażone bakteriami z grupy coli, znajdowanymi w ludzkich odchodach.

– Rezultaty są niepokojące. Te bakterie mogą być na maszynach z ekranem dotykowym przez wiele dni – twierdzi dr Paul Matawele z London Metropolitan University.

Jego zdaniem ekrany są czyszczone niezbyt dokładnie. W próbkach znaleziono ślady innych groźnych bakterii, w tym gronkowca, które mogą powodować zatrucia, czytamy w serwisie DailyMail.

Śmierdząca sprawa
– Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ile bakterii jelitowych i kałowych było na maszynach z ekranem dotykowym. Powodują one poważne infekcje, które ludzie często łapią w szpitalach. Na przykład paciorkowiec kałowy jest częścią flory przewodu żołądkowo-jelitowego zdrowych ludzi i innych ssaków – mówi.

Badanie zostało przeprowadzone przez metro.co.uk i London Metropolitan University School of Human Science. Pamiętajmy, że źródeł zarazków jest wokół nas mnóstwo. Wylęgarnią chorób mogą być np. siedzenia w autobusach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.