Zastanów się, zanim zamówisz tak jedzenie w McDonald's. Na tych ekranach są bakterie kałowe

Korzystanie z dotykowych ekranów w barach szybkiej obsługi może być groźne dla zdrowia
Korzystanie z dotykowych ekranów w barach szybkiej obsługi może być groźne dla zdrowia mat. prasowe
Komponowanie posiłku za pomocą dotykowych ekranów w restauracjach McDonald’s może być groźne dla zdrowia. W Wielkiej Brytanii na dosłownie każdej takiej tablicy znaleziono ślady ludzkiego kału. Przyczyna jest prozaiczna – ludzie zbyt często nie myją rąk po wyjściu z toalety i przed złożeniem zamówienia.


Próbki zostały pobrane przez naukowców w ośmiu restauracjach – sześciu w Londynie i dwóch w Birmingham. Wszystkie były skażone bakteriami z grupy coli, znajdowanymi w ludzkich odchodach.

– Rezultaty są niepokojące. Te bakterie mogą być na maszynach z ekranem dotykowym przez wiele dni – twierdzi dr Paul Matawele z London Metropolitan University.

Jego zdaniem ekrany są czyszczone niezbyt dokładnie. W próbkach znaleziono ślady innych groźnych bakterii, w tym gronkowca, które mogą powodować zatrucia, czytamy w serwisie DailyMail.

Śmierdząca sprawa
– Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ile bakterii jelitowych i kałowych było na maszynach z ekranem dotykowym. Powodują one poważne infekcje, które ludzie często łapią w szpitalach. Na przykład paciorkowiec kałowy jest częścią flory przewodu żołądkowo-jelitowego zdrowych ludzi i innych ssaków – mówi.

Badanie zostało przeprowadzone przez metro.co.uk i London Metropolitan University School of Human Science. Pamiętajmy, że źródeł zarazków jest wokół nas mnóstwo. Wylęgarnią chorób mogą być np. siedzenia w autobusach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.