Najbogatszy Polak zdradza, w co inwestuje. Uważa, że znalazł żyłę złota

Michał Sołowow uważa, że druk 3D to jedna z najbardziej perspektywicznych branż biznesowych.
Michał Sołowow uważa, że druk 3D to jedna z najbardziej perspektywicznych branż biznesowych. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Michał Sołowow – numer jeden na tegorocznej Liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost” – po wcale udanych inwestycjach w rozmaitych branżach, znalazł nowy perspektywiczny rynek. Jak tłumaczy, w przyszłości druk trójwymiarowy będzie rządzić światem. A przynajmniej biznesem.

Żeby park maszynowy mógł dobrze funkcjonować, potrzebna jest ogromna liczba części zamiennych – dowodzi Sołowow w rozmowie z portalem wnp.pl. – To sprawia, że kapitał obrotowy jest zamrożony. Przyszłością druku jest produkcja 24/7, a modelowanie za 2-3 lata w 80-90 proc. będzie odbywać się przy pomocy druku 3D – kwituje.

Najbogatszy Polak jest zainteresowany drukiem trójwymiarowym – i nowymi technologiami – już od kilku lat. W 2015 r. zaczął m.in. inwestować w firmę 3DGence, specjalizujące się w druku trójwymiarowym przedsiębiorstwo, obecne dziś na 42 rynkach.

I niewątpliwie, wybrał branżę z wielkim potencjałem wzrostu. W tej chwili rynek druku 3D rośnie w tempie 30 proc. rocznie, a w kolejnych latach tempo wzrostu może sięgnąć nawet 50 proc. rocznie. Jak się wydaje Sołowow może jeszcze długo dominować w rankingach biznesowych magazynów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.