W tych polskich miastach zdecydowanie warto żyć. Oferują najlepsze warunki mieszkaniowe

Ranking miast o najlepszych warunkach mieszkaniowych otwiera Sopot.
Ranking miast o najlepszych warunkach mieszkaniowych otwiera Sopot. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Sopot, Wrocław i Warszawa – te trzy miasta otwierają przygotowany przez portal RynekPierwotny.pl ranking miast z „najlepszymi warunkami mieszkaniowymi”. Analitycy portalu starają się wskazać w zestawieniu nie tylko te miejscowości, gdzie warunki mieszkaniowe są najlepsze, ale także te, gdzie są najgorsze.

Ranking powstaje na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Obejmuje miejscowości (w tym roku jest ich 218), w których mieszka ponad 20 tys. osób. – Odpowiada na pytanie, gdzie nasycenie mieszkaniami oraz ich powierzchnią jest największe – podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert portalu.

W tym roku ponownie w czołówce znalazł się najsłynniejszy z nadmorskich ośrodków: Sopot. Pewnym zaskoczeniem dla autorów zestawienia był awans Wrocławia – dolnośląska metropolia przesunęła się na 2. pozycję, wyprzedzając Warszawę. Na kolejnych miejscach znalazły się Kołobrzeg, Zakopane, Świnoujście, Piaseczno, Poznań i podwarszawskie Marki.

Awans Wrocławia to zasługa powierzchni użytkowej na mieszkańca – to 34,9 m kw. na koniec 2017 r., ponad 3 m więcej niż w Warszawie. W tegorocznym rankingu poprawiły się też wyniki Łodzi, Krakowa, Gdańska i Szczecina.

Najgorsze warunki mieszkaniowe
Jak podkreśla RynekPierwotny.pl, niewiele zmienia się za to w końcówce zestawienia – z reguły są tam miasta, które „rozbudowywały się na fali PRL-owskiej industrializacji”: Starogard Gdański, Żory, Skawina, Andrychów, Dębica, Orzesze i – zamykające zestawienie – Police. Eksperci podsumowują jednak optymistycznie, że średnia dostępnego metrażu dla całej Polski rośnie, podobnie jak dostępność lokali.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.