Nie tak szybko z likwidacją zmiany czasu. Ustalono nowy termin

Koniec zmiany czasu w 2019 roku? Jednak musimy poczekać trochę dłużej.
Koniec zmiany czasu w 2019 roku? Jednak musimy poczekać trochę dłużej. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Koniec zmiany czasu zostanie przesunięty w czasie. Choć zgodnie z zapowiedziami Komisji Europejskiej zegarki mieliśmy przestać przestawiać już od jesieni 2019 r., nastąpiła zmiana planów. Na likwidację zmiany czasu poczekamy jeszcze 2,5 roku.

Likwidacja zmiany czasu
Nowy termin rezygnacji ze zmiany czasu to 1 kwietnia 2021 r. Pomysł pojawił się na naradzie unijnych ministrów transportu w Brukseli. Zaproponowała go prezydencja austriacka i poparła ją większość państw.

Jak podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który uczestniczył w unijnym spotkaniu chodzi o to, aby „zharmonizować te decyzje z punktu widzenia interesów każdego z państw”.

–  Żeby nie doprowadzono do tego, że będziemy mieli, przekraczając granicę, taką mozaikę, że jedziemy przez cztery państwa i w każdym z nich jest inna strefa czasowa – ostrzegł.

Skąd się wzięła zmiana czasu
Zmiana czasu jest pozostałością z czasów pierwszej wojny światowej. Miała na celu oszczędzenie energii. Jednak w dzisiejszych czasach, jak podkreślają europejskie raporty, m.in. opublikowany przez Fundację Republikańską „Zła zmiana. Negatywne konsekwencje zmiany czasu”, nie ma ona żadnego uzasadnienia ekonomicznego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.