Jak sprzedać mieszkanie polskiemu milionerowi? Próżni bogacze chcą apartamenty z dala od "plebejuszy"

Apartamenty dla bogaczy bardziej przypominają ekskluzywne pokoje hotelowe z usługą sprzątania i prania, niż zwykłe cztery kąty.
Apartamenty dla bogaczy bardziej przypominają ekskluzywne pokoje hotelowe z usługą sprzątania i prania, niż zwykłe cztery kąty. 123rf.com
Sauna, Ścieżka dla biegaczy na dachu, klub fitness, basen, wellness spa oraz 24-godzinny konsjerż - takimi dodatkami do apartamentów przyciągają luksusowych klientów deweloperzy. Dużą rolę odgrywa również umiejscowienie mieszkań, by bodajże nie były w sąsiedztwie „zwykłych plebejuszy”, odejmujących lokalizacji prestiżu.


Z dala od dzielnicy nędzy
Luksusowi klienci deweloperów bywają bardzo wybredni, jak wyjaśnia Marcin Kijowski z Nowodworski Estates w rozmowie z dziennik.pl. Na przykład denerwują się, kiedy w okolicy ich ekskluzywnej dzielnicy wybuduje się nawet ładne osiedle domów jednorodzinnych, które im przypomina dzielnicę nędzy. Z tego powodu standardem jest, by mieszkania premium i zwykłe nie były ulokowane w jednym budynku.

Apartamenty dla bogaczy muszą również wyróżniać się niestandardową ofertą ekskluzywnych usług, jak baseny, siłownie, usługi pralnicze i sprzątanie, przez co bardziej przypominają luksusowe pokoje hotelowe niż zwykłe mieszkanie. Chodzi o to, by dodać mieszkaniom prestiżu.

– Kupujący przyzwyczaili się już, że standardowo dostaną ochronę, spa, basen, centrum fitness, szybkie windy, systemy klimatyzacji i oczyszczania powietrza, wygodny garaż i niebanalną lokalizację, z ekskluzywnym widokiem. Ale do tego coraz częściej dochodzą usługi concierge - powoli stają się one standardem – wyjaśnia Kijowski.


Polska kontra Zachód
Za takie luksusy polscy bogacze są w stanie zapłacić nawet 40 tys. za mkw. Jak podkreśla ekspert, o prestiżu nieruchomości decyduje nie tylko jej wyjątkowa lokalizacja, wielkość apartamentów, bezpieczeństwo, jakość wykończenia i wyposażenie, ale również niedostępność - cenowa i podażowa.

Jednak polska oferta blednie w porównaniu do Zachodu. Tamtejsi deweloperzy kuszą ekskluzywną klientelę np. 24-godzinną usługą lotów prywatnym odrzutowcem w dowolne miejsce na świecie, prywatną salą kinową z ekranem iMax, prywatnymi kortami tenisowymi i basenami czy parkingiem na 20 piętrze apartamentowca.

Polscy milionerzy
Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w Polsce jest coraz więcej milionerów. Z najnowszych danych izb administracji skarbowej wynika, że w 2017 r. ponad 25 tys. osób w Polsce osiągnęło dochód przekraczający milion złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.