Jak sprzedać mieszkanie polskiemu milionerowi? Próżni bogacze chcą apartamenty z dala od "plebejuszy"

Apartamenty dla bogaczy bardziej przypominają ekskluzywne pokoje hotelowe z usługą sprzątania i prania, niż zwykłe cztery kąty.
Apartamenty dla bogaczy bardziej przypominają ekskluzywne pokoje hotelowe z usługą sprzątania i prania, niż zwykłe cztery kąty. 123rf.com
Sauna, Ścieżka dla biegaczy na dachu, klub fitness, basen, wellness spa oraz 24-godzinny konsjerż - takimi dodatkami do apartamentów przyciągają luksusowych klientów deweloperzy. Dużą rolę odgrywa również umiejscowienie mieszkań, by bodajże nie były w sąsiedztwie „zwykłych plebejuszy”, odejmujących lokalizacji prestiżu.


Z dala od dzielnicy nędzy
Luksusowi klienci deweloperów bywają bardzo wybredni, jak wyjaśnia Marcin Kijowski z Nowodworski Estates w rozmowie z dziennik.pl. Na przykład denerwują się, kiedy w okolicy ich ekskluzywnej dzielnicy wybuduje się nawet ładne osiedle domów jednorodzinnych, które im przypomina dzielnicę nędzy. Z tego powodu standardem jest, by mieszkania premium i zwykłe nie były ulokowane w jednym budynku.

Apartamenty dla bogaczy muszą również wyróżniać się niestandardową ofertą ekskluzywnych usług, jak baseny, siłownie, usługi pralnicze i sprzątanie, przez co bardziej przypominają luksusowe pokoje hotelowe niż zwykłe mieszkanie. Chodzi o to, by dodać mieszkaniom prestiżu.

– Kupujący przyzwyczaili się już, że standardowo dostaną ochronę, spa, basen, centrum fitness, szybkie windy, systemy klimatyzacji i oczyszczania powietrza, wygodny garaż i niebanalną lokalizację, z ekskluzywnym widokiem. Ale do tego coraz częściej dochodzą usługi concierge - powoli stają się one standardem – wyjaśnia Kijowski.


Polska kontra Zachód
Za takie luksusy polscy bogacze są w stanie zapłacić nawet 40 tys. za mkw. Jak podkreśla ekspert, o prestiżu nieruchomości decyduje nie tylko jej wyjątkowa lokalizacja, wielkość apartamentów, bezpieczeństwo, jakość wykończenia i wyposażenie, ale również niedostępność - cenowa i podażowa.

Jednak polska oferta blednie w porównaniu do Zachodu. Tamtejsi deweloperzy kuszą ekskluzywną klientelę np. 24-godzinną usługą lotów prywatnym odrzutowcem w dowolne miejsce na świecie, prywatną salą kinową z ekranem iMax, prywatnymi kortami tenisowymi i basenami czy parkingiem na 20 piętrze apartamentowca.

Polscy milionerzy
Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w Polsce jest coraz więcej milionerów. Z najnowszych danych izb administracji skarbowej wynika, że w 2017 r. ponad 25 tys. osób w Polsce osiągnęło dochód przekraczający milion złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.