Jak sprzedać mieszkanie polskiemu milionerowi? Próżni bogacze chcą apartamenty z dala od "plebejuszy"

Apartamenty dla bogaczy bardziej przypominają ekskluzywne pokoje hotelowe z usługą sprzątania i prania, niż zwykłe cztery kąty.
Apartamenty dla bogaczy bardziej przypominają ekskluzywne pokoje hotelowe z usługą sprzątania i prania, niż zwykłe cztery kąty. 123rf.com
Sauna, Ścieżka dla biegaczy na dachu, klub fitness, basen, wellness spa oraz 24-godzinny konsjerż - takimi dodatkami do apartamentów przyciągają luksusowych klientów deweloperzy. Dużą rolę odgrywa również umiejscowienie mieszkań, by bodajże nie były w sąsiedztwie „zwykłych plebejuszy”, odejmujących lokalizacji prestiżu.

Z dala od dzielnicy nędzy
Luksusowi klienci deweloperów bywają bardzo wybredni, jak wyjaśnia Marcin Kijowski z Nowodworski Estates w rozmowie z dziennik.pl. Na przykład denerwują się, kiedy w okolicy ich ekskluzywnej dzielnicy wybuduje się nawet ładne osiedle domów jednorodzinnych, które im przypomina dzielnicę nędzy. Z tego powodu standardem jest, by mieszkania premium i zwykłe nie były ulokowane w jednym budynku.

Apartamenty dla bogaczy muszą również wyróżniać się niestandardową ofertą ekskluzywnych usług, jak baseny, siłownie, usługi pralnicze i sprzątanie, przez co bardziej przypominają luksusowe pokoje hotelowe niż zwykłe mieszkanie. Chodzi o to, by dodać mieszkaniom prestiżu.

– Kupujący przyzwyczaili się już, że standardowo dostaną ochronę, spa, basen, centrum fitness, szybkie windy, systemy klimatyzacji i oczyszczania powietrza, wygodny garaż i niebanalną lokalizację, z ekskluzywnym widokiem. Ale do tego coraz częściej dochodzą usługi concierge - powoli stają się one standardem – wyjaśnia Kijowski.


Polska kontra Zachód
Za takie luksusy polscy bogacze są w stanie zapłacić nawet 40 tys. za mkw. Jak podkreśla ekspert, o prestiżu nieruchomości decyduje nie tylko jej wyjątkowa lokalizacja, wielkość apartamentów, bezpieczeństwo, jakość wykończenia i wyposażenie, ale również niedostępność - cenowa i podażowa.

Jednak polska oferta blednie w porównaniu do Zachodu. Tamtejsi deweloperzy kuszą ekskluzywną klientelę np. 24-godzinną usługą lotów prywatnym odrzutowcem w dowolne miejsce na świecie, prywatną salą kinową z ekranem iMax, prywatnymi kortami tenisowymi i basenami czy parkingiem na 20 piętrze apartamentowca.

Polscy milionerzy
Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w Polsce jest coraz więcej milionerów. Z najnowszych danych izb administracji skarbowej wynika, że w 2017 r. ponad 25 tys. osób w Polsce osiągnęło dochód przekraczający milion złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.