No to zaszaleliśmy. Wiemy, ile kosztował nas dzień wolny 12 listopada

Jak szaleć, to szaleć. Wolny 12 listopada kosztował firmy nawet 7 mld zł
Jak szaleć, to szaleć. Wolny 12 listopada kosztował firmy nawet 7 mld zł Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta
Większość Polaków w poranek po Święcie Niepodległości mogła spokojnie wylegiwać się w łóżkach – wszak miłościwie nam panujące władze ogłosiły 12 listopada dniem wolnym od pracy. Teraz okazuje się, jak wysoki rachunek musimy za to zapłacić. Wolny dzień kosztował nas miliardy złotych.


12 listopada był w tym roku dniem wolnym od pracy. Dość specyficznym, bo nie pracowało ok. 75 proc. wszystkich zatrudnionych. W zwykłym trybie działały apteki, szpitale, ochrona mienia i środowiska, prowadzono prace w ruchu ciągłym, prace zmianowe, bez przerw pracowała też gastronomia.

Koszt dnia wolnego od pracy
Właściciele firm niespecjalnie byli zadowoleni z ekstraszybko przyznanego pracownikom dnia wolnego. Rachunek za ten miło spędzony czas wyniósł od 5 do nawet 7 miliardów złotych – donosi serwis StrefaBiznesu.pl. – To kilka miliardów, tych pieniędzy rzeczywiście komuś zabraknie – mówi cytowana przez serwis Anna Konecka-Pająk z eFaktor S.A.

Wiadomo, że tyle kosztuje nas jeden dzień majowego weekendu, porównywalny pod względem obrotów gospodarki. Jak zawsze są oczywiście silne argumenty przemawiające za dniem wolnym.

Bo o ile wolny dzień latem potrafi się zwrócić w postaci większego obrotu finansowego, o tyle w listopadzie takiej szansy nie ma. Ten rachunek musieli wziąć na siebie właściciele firm. W tym roku w Polsce mamy 5 dodatkowych dni wolnych lub częściowo wolnych – to kwestia ułożenia kalendarza. W całym roku mamy ich obecnie 14, tymczasem unijna średnia wynosi 10.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.