CBA zatrzymało byłego szefa KNF za czasów PO. „Pokazówka. Że nie tylko prezes KNF z PiS ma za uszami”

CBA zatrzymała byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników.
CBA zatrzymała byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. mat. prasowe
Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. Andrzej J. pełnił funkcję szefa Komisji w latach 2011-2016 za rządów PO.


Jak poinformowała Prokuratura Krajowa podejrzani zostali zatrzymani w związku niedopełnienia obowiązków przez urzędników UKNF w latach 2013-2014.

Podejrzani o korupcję
Materiał dowodowy wskazuje, że w tym czasie urzędnicy i przewodniczący KNF dopuścili się niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

– Pokazówka. Że nie tylko prezes KNF z PiS ma za uszami ale ten za PO też nie lepszy. Jamochłonowy elektorat to kupi – skomentował sprawę na swoim Twitterze dziennikarz Sławomir Matczak, niegdyś związany z TVP.


Przypominamy - w połowie listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła nagrania dokonane przez milionera i właściciela m.in. Getin Noble Bank, Leszka Czarneckiego. Z relacji bankiera wynika, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał oferować przychylne podejście Komisji do planów restrukturyzacji banków Czarneckiego w zamian za zatrudnienie wskazanego przez szefa KNF prawnika. Marek Chrzanowski w zeszłym tygodniu został aresztowany w związku z tą sprawą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.