CBA zatrzymało byłego szefa KNF za czasów PO. „Pokazówka. Że nie tylko prezes KNF z PiS ma za uszami”

CBA zatrzymała byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników.
CBA zatrzymała byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. mat. prasowe
Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. Andrzej J. pełnił funkcję szefa Komisji w latach 2011-2016 za rządów PO.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa podejrzani zostali zatrzymani w związku niedopełnienia obowiązków przez urzędników UKNF w latach 2013-2014.

Podejrzani o korupcję
Materiał dowodowy wskazuje, że w tym czasie urzędnicy i przewodniczący KNF dopuścili się niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

– Pokazówka. Że nie tylko prezes KNF z PiS ma za uszami ale ten za PO też nie lepszy. Jamochłonowy elektorat to kupi – skomentował sprawę na swoim Twitterze dziennikarz Sławomir Matczak, niegdyś związany z TVP.


Przypominamy - w połowie listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła nagrania dokonane przez milionera i właściciela m.in. Getin Noble Bank, Leszka Czarneckiego. Z relacji bankiera wynika, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał oferować przychylne podejście Komisji do planów restrukturyzacji banków Czarneckiego w zamian za zatrudnienie wskazanego przez szefa KNF prawnika. Marek Chrzanowski w zeszłym tygodniu został aresztowany w związku z tą sprawą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.