CBA zatrzymało byłego szefa KNF za czasów PO. „Pokazówka. Że nie tylko prezes KNF z PiS ma za uszami”

CBA zatrzymała byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników.
CBA zatrzymała byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. mat. prasowe
Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników. Andrzej J. pełnił funkcję szefa Komisji w latach 2011-2016 za rządów PO.


Jak poinformowała Prokuratura Krajowa podejrzani zostali zatrzymani w związku niedopełnienia obowiązków przez urzędników UKNF w latach 2013-2014.

Podejrzani o korupcję
Materiał dowodowy wskazuje, że w tym czasie urzędnicy i przewodniczący KNF dopuścili się niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

– Pokazówka. Że nie tylko prezes KNF z PiS ma za uszami ale ten za PO też nie lepszy. Jamochłonowy elektorat to kupi – skomentował sprawę na swoim Twitterze dziennikarz Sławomir Matczak, niegdyś związany z TVP.


Przypominamy - w połowie listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła nagrania dokonane przez milionera i właściciela m.in. Getin Noble Bank, Leszka Czarneckiego. Z relacji bankiera wynika, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał oferować przychylne podejście Komisji do planów restrukturyzacji banków Czarneckiego w zamian za zatrudnienie wskazanego przez szefa KNF prawnika. Marek Chrzanowski w zeszłym tygodniu został aresztowany w związku z tą sprawą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.