Naczelnik skarbówki od "żarówki za 10 zł" odwołana. Bezsensowny upór kosztował ją stołek

Naczelniczka, która upierała się przy mandacie dla mechanika, została zwolniona.
Naczelniczka, która upierała się przy mandacie dla mechanika, została zwolniona. Fot: fancycrave.com
Głośna i bulwersująca akcja urzędniczek skarbówki z Bartoszyc w końcu odnalazła swój finał. Małgorzata Sipko, naczelniczka tamtejszego urzędu i szefowa prowokatorek, które wystawiły mechanikowi mandat za żarówkę bez paragonu, została odwołana ze stanowiska.

Prowokacja skarbówki
Przypomnijmy, że sprawa, którą żyła chyba cała Polska, zaczęła się od prowokacji w wykonaniu dwóch kontrolerek skarbowych, które odwiedziły warsztat samochodowy tuż przed zamknięciem. Kobiety chwilę wcześniej odłączyły w swoim aucie żarówkę i poprosiły niczego nieświadomego mechanika o jej wymianę.

Zakład nie prowadził sprzedaży, zatem mechanik wymienił niesprawną żarówkę sięgając do prywatnego zbioru warsztatu. Zapytany o cenę miał odpowiedzieć: „da pani jakieś 10 złotych”.

Naczelniczka nie chciała odpuścić
Urzędniczki wlepiły pracownikowi mandat w wysokości 500 zł. Mechanik odmówił jego przyjęcia, więc sprawa trafiła do sądu. Ten poszedł na kompromis i w pierwszej instancji uznał winę pracownika, lecz odstąpił od wymierzenia kary. Taka była też jego decyzja za drugim razem, bowiem naczelniczka skarbówki odwołała się od wyroku.

Urząd Skarbowy jednak także wtedy nie odpuścił i po raz kolejny odwołał się od wyroku, wnosząc o grzywnę w wysokości 600 zł. Małgorzata Sipko uzasadniła tę decyzję faktem, że czyn mechanika był w znacznym stopniu szkodliwy społecznie, bo narażał Skarb Państwa na uszczuplenia podatkowe.


Jak donosi portal money.pl, upartą naczelniczkę ukarano. Decyzję o zwolnieniu Małgorzaty Sipko podjął sam dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.