Wpływowy poseł chciałby inaczej rozdysponować 500+. Straciliby zamożniejsi Polacy

Poseł Tadeusz Cymański chciałby pozbawić 500+ najbogatszych, a oszczędności przekazać na naukę pełnoletnich dzieci z najbiedniejszych rodzin.
Poseł Tadeusz Cymański chciałby pozbawić 500+ najbogatszych, a oszczędności przekazać na naukę pełnoletnich dzieci z najbiedniejszych rodzin. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Poseł Solidarnej Polski, Tadeusz Cymański, jest przekonany, że znalazł sprawiedliwszy sposób rozdzielania pieniędzy z programu 500+. Uważa przede wszystkim, że pieniędzy z programu nie powinni dostawać najzamożniejsi Polacy – wygospodarowana w ten sposób nadwyżka powinna trafić do kogo innego.


Ten program zrobił wiele dobrego, ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepszy – podsumowywał Cymański na łamach dziennika „Super Express”. – Mówiłem wielokrotnie, że 500+ powinno mieć górny limit. Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne – dodawał.

Co z wygospodarowanymi w ten sposób „nadwyżkami”? – Ewentualne oszczędności należy przeznaczyć dla uczniów z najuboższych rodzin, aby mogli dokończyć naukę, gdy stają się pełnoletni – kwitował poseł. Innymi słowy, dodatkowe środki powinny zostać przeznaczone na rodzaj stypendiów dla dzieci, które osiągnęły pełnoletniość i kontynuują naukę.

Rzeczywiście, w systemie pomocy socjalnej są takie programy czy zasiłki, które obejmują dzieci aż do 20. roku życia. Niewątpliwie, program 500+ już się nieco opatrzył i politycy najwyraźniej szukają sposobów, by go w jakiś sposób odświeżyć. Stąd pomysły na to, by np. pozbawić środków z programu bezrobotnych, zwiększyć kwotę do 1000 złotych, czy przeselekcjonować grupę beneficjentów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.