Od Nowego Roku w Polsce pojawi się 10 nowych miast. Jedno znacie z Koziołka Matołka

Pacanów, miasto kojarzone z legendarnym Koziołkiem Matołkiem, miał już wcześniej prawa miejskie. 1 stycznia 2019 r. je odzyska.
Pacanów, miasto kojarzone z legendarnym Koziołkiem Matołkiem, miał już wcześniej prawa miejskie. 1 stycznia 2019 r. je odzyska. Fot. Jarosław Kubalski / AG
Od 1 stycznia 2019 r. w Polsce pojawią się nowe miasta. Oczywiście nie zostaną wybudowane od zera - rząd podjął decyzję o przyznaniu bądź przywróceniu praw miejskich dziesięciu istniejącym już miejscowościom. Zaś uzyskanie statusu miasta wiąże się m.in. z większym prestiżem.


Wsie otrzymają status miasta
Statusem miasta od Nowego Roku będą się cieszyć: Koszyce w woj. małopolskim, Lubowidz w woj. mazowieckim, Wielbark w woj. warmińsko-mazurskim, a także Nowa Słupia, Pierzchnica, Szydłów, Nowy Korczyn, Oleśnica, Opatowiec oraz Pacanów w woj. świętokrzyskim.

Jak podaje portal businessinsider.com.pl, oznacza to, że w przyszłym roku w Polsce będzie już 940 miast. Zaś uzyskanie statusu miasta wiąże się z większym prestiżem dla miejscowości oraz jej zmianą wizerunkową.

To pozytywne wieści, szczególnie w świetle niedawnego raportu Najwyższej Izbie Kontroli o przyszłości innych dziesięciu polskich miast. Instytucja prześwietliła pod kątem zmian gospodarczych Białystok, Białą Podlaską, Chełm, Łódź, Łomżę, Siemianowice Śląskie, Tarnobrzeg, Wałbrzych, Zgierz oraz Żory i alarmuje, że negatywne zmiany mogą tam znów się pojawić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.