Polska to drugie najlepsze miejsce na świecie do inwestowania? Morawiecki chwali się rankingiem

Polska jest drugim najlepszym miejscem na świecie do inwestowania i prowadzenia biznesu - pochwalił się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Polska jest drugim najlepszym miejscem na świecie do inwestowania i prowadzenia biznesu - pochwalił się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Foto: Robert Woźniak / Agencja Gazeta
Premier nie omieszkał zakomunikować na Twitterze, że jeden z amerykańskich serwisów biznesowych uznał Polskę za świetne miejsce do lokowania swoich inwestycji. Wyprzedziła nas Malezja, my zaś Indonezję.


To fakt – według CEOWorld Magazine nasz kraj zajmuje 7. miejsce w rankingu państw najbardziej przyjaznym start-upom. W tej kategorii liderami są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada.
Serwis uznał Polskę za drugie – po Malezji – najlepsze miejsce do inwestowania i prowadzenia biznesu. Wyprzedziliśmy Indonezję i Australię.

Ranking CEOWorld
Rankingi opierają się na zestawieniu 11 różnych kwestii, w tym korupcji, wolności (osobowych, handlowych i monetarnych), kadrze pracowniczej, ochronie inwestorów, infrastrukturze, podatkach, jakości życia, biurokracji i gotowości technologicznej. Każda kategoria była równie ważona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.