Polska to drugie najlepsze miejsce na świecie do inwestowania? Morawiecki chwali się rankingiem

Polska jest drugim najlepszym miejscem na świecie do inwestowania i prowadzenia biznesu - pochwalił się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Polska jest drugim najlepszym miejscem na świecie do inwestowania i prowadzenia biznesu - pochwalił się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Foto: Robert Woźniak / Agencja Gazeta
Premier nie omieszkał zakomunikować na Twitterze, że jeden z amerykańskich serwisów biznesowych uznał Polskę za świetne miejsce do lokowania swoich inwestycji. Wyprzedziła nas Malezja, my zaś Indonezję.


To fakt – według CEOWorld Magazine nasz kraj zajmuje 7. miejsce w rankingu państw najbardziej przyjaznym start-upom. W tej kategorii liderami są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada.
Serwis uznał Polskę za drugie – po Malezji – najlepsze miejsce do inwestowania i prowadzenia biznesu. Wyprzedziliśmy Indonezję i Australię.

Ranking CEOWorld
Rankingi opierają się na zestawieniu 11 różnych kwestii, w tym korupcji, wolności (osobowych, handlowych i monetarnych), kadrze pracowniczej, ochronie inwestorów, infrastrukturze, podatkach, jakości życia, biurokracji i gotowości technologicznej. Każda kategoria była równie ważona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.