Byli radni PiS dostali stołki prezesów w Lotosie i Enerdze. "Zostali docenieni"

Michał Bełbot piastuje teraz urząd prezesa firmy Energa Logistyka, która obsługuje spółki grupy Energa. "Zostali docenieni" – tłumaczy informator.
Michał Bełbot piastuje teraz urząd prezesa firmy Energa Logistyka, która obsługuje spółki grupy Energa. "Zostali docenieni" – tłumaczy informator. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Były radny PiS z Gdyni Michał Bełbot został prezesem spółki Energa Logistyka, a były radny PiS z Gdańska, Jaromir Falandysz, dostał posadę wiceprezesa firmy Lotos Kolej – podaje poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza”. Zaledwie kilka dni wcześniej obaj mężczyźni pracowali w zarządzie spółki Energa Oświetlenie.


Według informatorów „GW” Michał Bełbot, jeszcze kilka dni temu prezes Energi Oświetlenie oraz Jaromir Falandysz, do niedawna wiceprezes tej samej spółki, odeszli z tej firmy. Nadal jednak pracują w sektorze zależnym od partii - pierwszy został prezesem spółki Energa Logistyka, drugi zaś wiceprezesem firmy Lotos Kolej.

Ucieczka przed zmianami?

– Zmiany w Energa Oświetlenie to ucieczka dotychczasowego zarządu przed ewentualnymi zmianami w Grupie Energa. Obecnie trwa konkurs na zarząd Energa SA, w tym na prezesa spółki. W całej grupie mówi się o tym, że nowy zarząd będzie różnił się od obecnego diametralnie. Po wpadce tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dotyczącej podwyżki cen energii, i dymisji prezesa Energa Obrót i szefa biura prasowego wydaje się, że nikt z obecnego zarządu nie będzie miał szans na reelekcję – tłumaczy anonimowe źródło dziennika.

Z kolei inny rozmówca gazety twierdzi, że zmiana pracy nie była ucieczką, a raczej docenieniem dotychczasowej pracy obu mężczyzn. Jak wynika z ustaleń „GW” Falandysz został wiceprezesem Lotos Kolej w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego przez radę nadzorczą spółki.

Dymisje w Energa Obrót

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, przed świętami w spółce Energa Obrót było naprawdę gorąco. Prezes i dyrektor komunikacji spółki, w wyniku publikacji przez „Gazetę Wyborczą” korespondencji prowadzonej przez firmę z jednym z przedsiębiorców, pożegnali się ze swoimi stanowiskami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.