Byli radni PiS dostali stołki prezesów w Lotosie i Enerdze. "Zostali docenieni"

Michał Bełbot piastuje teraz urząd prezesa firmy Energa Logistyka, która obsługuje spółki grupy Energa. "Zostali docenieni" – tłumaczy informator.
Michał Bełbot piastuje teraz urząd prezesa firmy Energa Logistyka, która obsługuje spółki grupy Energa. "Zostali docenieni" – tłumaczy informator. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Były radny PiS z Gdyni Michał Bełbot został prezesem spółki Energa Logistyka, a były radny PiS z Gdańska, Jaromir Falandysz, dostał posadę wiceprezesa firmy Lotos Kolej – podaje poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza”. Zaledwie kilka dni wcześniej obaj mężczyźni pracowali w zarządzie spółki Energa Oświetlenie.


Według informatorów „GW” Michał Bełbot, jeszcze kilka dni temu prezes Energi Oświetlenie oraz Jaromir Falandysz, do niedawna wiceprezes tej samej spółki, odeszli z tej firmy. Nadal jednak pracują w sektorze zależnym od partii - pierwszy został prezesem spółki Energa Logistyka, drugi zaś wiceprezesem firmy Lotos Kolej.

Ucieczka przed zmianami?

– Zmiany w Energa Oświetlenie to ucieczka dotychczasowego zarządu przed ewentualnymi zmianami w Grupie Energa. Obecnie trwa konkurs na zarząd Energa SA, w tym na prezesa spółki. W całej grupie mówi się o tym, że nowy zarząd będzie różnił się od obecnego diametralnie. Po wpadce tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dotyczącej podwyżki cen energii, i dymisji prezesa Energa Obrót i szefa biura prasowego wydaje się, że nikt z obecnego zarządu nie będzie miał szans na reelekcję – tłumaczy anonimowe źródło dziennika.

Z kolei inny rozmówca gazety twierdzi, że zmiana pracy nie była ucieczką, a raczej docenieniem dotychczasowej pracy obu mężczyzn. Jak wynika z ustaleń „GW” Falandysz został wiceprezesem Lotos Kolej w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego przez radę nadzorczą spółki.

Dymisje w Energa Obrót

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, przed świętami w spółce Energa Obrót było naprawdę gorąco. Prezes i dyrektor komunikacji spółki, w wyniku publikacji przez „Gazetę Wyborczą” korespondencji prowadzonej przez firmę z jednym z przedsiębiorców, pożegnali się ze swoimi stanowiskami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.