Byli radni PiS dostali stołki prezesów w Lotosie i Enerdze. "Zostali docenieni"

Michał Bełbot piastuje teraz urząd prezesa firmy Energa Logistyka, która obsługuje spółki grupy Energa. "Zostali docenieni" – tłumaczy informator.
Michał Bełbot piastuje teraz urząd prezesa firmy Energa Logistyka, która obsługuje spółki grupy Energa. "Zostali docenieni" – tłumaczy informator. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Były radny PiS z Gdyni Michał Bełbot został prezesem spółki Energa Logistyka, a były radny PiS z Gdańska, Jaromir Falandysz, dostał posadę wiceprezesa firmy Lotos Kolej – podaje poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza”. Zaledwie kilka dni wcześniej obaj mężczyźni pracowali w zarządzie spółki Energa Oświetlenie.


Według informatorów „GW” Michał Bełbot, jeszcze kilka dni temu prezes Energi Oświetlenie oraz Jaromir Falandysz, do niedawna wiceprezes tej samej spółki, odeszli z tej firmy. Nadal jednak pracują w sektorze zależnym od partii - pierwszy został prezesem spółki Energa Logistyka, drugi zaś wiceprezesem firmy Lotos Kolej.

Ucieczka przed zmianami?

– Zmiany w Energa Oświetlenie to ucieczka dotychczasowego zarządu przed ewentualnymi zmianami w Grupie Energa. Obecnie trwa konkurs na zarząd Energa SA, w tym na prezesa spółki. W całej grupie mówi się o tym, że nowy zarząd będzie różnił się od obecnego diametralnie. Po wpadce tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dotyczącej podwyżki cen energii, i dymisji prezesa Energa Obrót i szefa biura prasowego wydaje się, że nikt z obecnego zarządu nie będzie miał szans na reelekcję – tłumaczy anonimowe źródło dziennika.

Z kolei inny rozmówca gazety twierdzi, że zmiana pracy nie była ucieczką, a raczej docenieniem dotychczasowej pracy obu mężczyzn. Jak wynika z ustaleń „GW” Falandysz został wiceprezesem Lotos Kolej w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego przez radę nadzorczą spółki.

Dymisje w Energa Obrót

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, przed świętami w spółce Energa Obrót było naprawdę gorąco. Prezes i dyrektor komunikacji spółki, w wyniku publikacji przez „Gazetę Wyborczą” korespondencji prowadzonej przez firmę z jednym z przedsiębiorców, pożegnali się ze swoimi stanowiskami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.