Pierwsi kopnięci droższym prądem. Dymisje w państwowej spółce

Dymisje menedżerów w spółce Energa Obrót to efekt ujawnienia korespondencji między spółką a jednym z przedsiębiorców.
Dymisje menedżerów w spółce Energa Obrót to efekt ujawnienia korespondencji między spółką a jednym z przedsiębiorców. Fot. 123rf.com
Prezes i dyrektor komunikacji żegnają się z firmą Energa Obrót. Pierwszy złożył dymisję sam, drugi został zmuszony do odejścia przez zarząd. To efekt publikacji w mediach korespondencji prowadzonej przez spółkę z jednym z przedsiębiorców.


Decyzje zapadły szybko. Jeszcze w niedzielę „Gazeta Wyborcza” opublikowała wymianę listów między pewnym przedsiębiorcą z Gdańska a firmą Energa Obrót. Dostawca prądu zapowiadał podwyżkę cen o 43 proc., na co przedsiębiorca rezolutnie odpisał, że premier w Sejmie obiecywał, że „nie będzie podwyżek cen energii”, również dla biznesu.

„Na ten moment informacje, na które się pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Prace nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo” – przekonuje w odpowiedzi spółka.

Ocena jednego z pracowników
O publikacji „GW” napisał również portal money.pl – i z tego źródła menedżerowie Grupy Energa mieli się dowiedzieć o sprawie. – Chcielibyśmy jasno podkreślić, że ocena dokonana przez jednego z pracowników spółki Energa Obrót, w ramach korespondencji prowadzonej z przedsiębiorcą odnośnie cen energii elektrycznej, jest jego prywatnym poglądem, który nigdy w takiej korespondencji nie powinien zaistnieć i nie jest tożsamy ze stanowiskiem Grupy Energa – napisano w komunikacie.

Reakcja Grupy była najwyraźniej błyskawiczna. Jeszcze w niedzielę dymisję złożył prezes Energa Obrót, Dariusz Falkiewicz. Niemal jednocześnie zarząd odwołał dyrektora biura prasowego, Andrzej Dunajskiego. „W stosunku do pozostałych osób odpowiedzialnych za przedmiotową sprawę zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe oraz korporacyjne” – zapowiada firma.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.