Pierwsi kopnięci droższym prądem. Dymisje w państwowej spółce

Dymisje menedżerów w spółce Energa Obrót to efekt ujawnienia korespondencji między spółką a jednym z przedsiębiorców.
Dymisje menedżerów w spółce Energa Obrót to efekt ujawnienia korespondencji między spółką a jednym z przedsiębiorców. Fot. 123rf.com
Prezes i dyrektor komunikacji żegnają się z firmą Energa Obrót. Pierwszy złożył dymisję sam, drugi został zmuszony do odejścia przez zarząd. To efekt publikacji w mediach korespondencji prowadzonej przez spółkę z jednym z przedsiębiorców.


Decyzje zapadły szybko. Jeszcze w niedzielę „Gazeta Wyborcza” opublikowała wymianę listów między pewnym przedsiębiorcą z Gdańska a firmą Energa Obrót. Dostawca prądu zapowiadał podwyżkę cen o 43 proc., na co przedsiębiorca rezolutnie odpisał, że premier w Sejmie obiecywał, że „nie będzie podwyżek cen energii”, również dla biznesu.

„Na ten moment informacje, na które się pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Prace nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo” – przekonuje w odpowiedzi spółka.

Ocena jednego z pracowników
O publikacji „GW” napisał również portal money.pl – i z tego źródła menedżerowie Grupy Energa mieli się dowiedzieć o sprawie. – Chcielibyśmy jasno podkreślić, że ocena dokonana przez jednego z pracowników spółki Energa Obrót, w ramach korespondencji prowadzonej z przedsiębiorcą odnośnie cen energii elektrycznej, jest jego prywatnym poglądem, który nigdy w takiej korespondencji nie powinien zaistnieć i nie jest tożsamy ze stanowiskiem Grupy Energa – napisano w komunikacie.

Reakcja Grupy była najwyraźniej błyskawiczna. Jeszcze w niedzielę dymisję złożył prezes Energa Obrót, Dariusz Falkiewicz. Niemal jednocześnie zarząd odwołał dyrektora biura prasowego, Andrzej Dunajskiego. „W stosunku do pozostałych osób odpowiedzialnych za przedmiotową sprawę zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe oraz korporacyjne” – zapowiada firma.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.