Pierwsi kopnięci droższym prądem. Dymisje w państwowej spółce

Dymisje menedżerów w spółce Energa Obrót to efekt ujawnienia korespondencji między spółką a jednym z przedsiębiorców.
Dymisje menedżerów w spółce Energa Obrót to efekt ujawnienia korespondencji między spółką a jednym z przedsiębiorców. Fot. 123rf.com
Prezes i dyrektor komunikacji żegnają się z firmą Energa Obrót. Pierwszy złożył dymisję sam, drugi został zmuszony do odejścia przez zarząd. To efekt publikacji w mediach korespondencji prowadzonej przez spółkę z jednym z przedsiębiorców.


Decyzje zapadły szybko. Jeszcze w niedzielę „Gazeta Wyborcza” opublikowała wymianę listów między pewnym przedsiębiorcą z Gdańska a firmą Energa Obrót. Dostawca prądu zapowiadał podwyżkę cen o 43 proc., na co przedsiębiorca rezolutnie odpisał, że premier w Sejmie obiecywał, że „nie będzie podwyżek cen energii”, również dla biznesu.

„Na ten moment informacje, na które się pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Prace nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo” – przekonuje w odpowiedzi spółka.

Ocena jednego z pracowników
O publikacji „GW” napisał również portal money.pl – i z tego źródła menedżerowie Grupy Energa mieli się dowiedzieć o sprawie. – Chcielibyśmy jasno podkreślić, że ocena dokonana przez jednego z pracowników spółki Energa Obrót, w ramach korespondencji prowadzonej z przedsiębiorcą odnośnie cen energii elektrycznej, jest jego prywatnym poglądem, który nigdy w takiej korespondencji nie powinien zaistnieć i nie jest tożsamy ze stanowiskiem Grupy Energa – napisano w komunikacie.

Reakcja Grupy była najwyraźniej błyskawiczna. Jeszcze w niedzielę dymisję złożył prezes Energa Obrót, Dariusz Falkiewicz. Niemal jednocześnie zarząd odwołał dyrektora biura prasowego, Andrzej Dunajskiego. „W stosunku do pozostałych osób odpowiedzialnych za przedmiotową sprawę zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe oraz korporacyjne” – zapowiada firma.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby