Żaden pirat się nie wymknie. Policja rzuca wszystkie siły na drogi, sypnie mandatami

Policjanci rzucają wszystkie siły na drogi. Będzie sporo kaskadowych kontroli prędkości na drogach w całej Polsce.
Policjanci rzucają wszystkie siły na drogi. Będzie sporo kaskadowych kontroli prędkości na drogach w całej Polsce. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Policja zauważyła, że sytuacja na polskich drogach jest daleka od normalności i rzuciła dziś wszystkie siły do walki z przekraczającymi prędkość. Przez cały dzień, do późnego wieczora, w całej Polsce można się spodziewać kaskadowych kontroli prędkości.

Jest to pierwsza z sześciu zaplanowanych na ten rok wielkich ogólnopolskich akcji pomiaru prędkości. Polega na tym, że na odcinku drogi ustawiają się 2-3 (albo więcej!) patrole mierzące prędkość. Kierowca, który po minięciu pierwszego wciśnie gaz, wpadnie na drugi i kolejne patrole.

Policja chce zwrócić uwagę na fakt, że nadmierna prędkość to niestety najczęstsza przyczyna wypadków w Polsce, głównie tych najbardziej tragicznych.

Za dużo ofiar
Cytowany przez Dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP przypomina, że zbyt szybcy kierowcy spowodowali w zeszłym roku ponad 6,1 tys. wypadków, w których zginęło 751 osób – a to jedna czwarta wszystkich zabitych na drogach.

Policja rzuciła do walki z piratami 5 tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Podobnych akcji ma być więcej – w tym roku czeka nas jeszcze 6 ogólnopolskich zrywów.

Kobryś zapowiedział, że do egzekwowania przestrzegania ograniczeń prędkości będzie wykorzystywany cały nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje policja – w szczególności laserowe mierniki z wizualizacją oraz wideorejestratory na pokładach nieoznakowanych radiowozów (także BMW). W użyciu będą również mierniki trzeźwości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.