Żaden pirat się nie wymknie. Policja rzuca wszystkie siły na drogi, sypnie mandatami

Policjanci rzucają wszystkie siły na drogi. Będzie sporo kaskadowych kontroli prędkości na drogach w całej Polsce.
Policjanci rzucają wszystkie siły na drogi. Będzie sporo kaskadowych kontroli prędkości na drogach w całej Polsce. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Policja zauważyła, że sytuacja na polskich drogach jest daleka od normalności i rzuciła dziś wszystkie siły do walki z przekraczającymi prędkość. Przez cały dzień, do późnego wieczora, w całej Polsce można się spodziewać kaskadowych kontroli prędkości.


Jest to pierwsza z sześciu zaplanowanych na ten rok wielkich ogólnopolskich akcji pomiaru prędkości. Polega na tym, że na odcinku drogi ustawiają się 2-3 (albo więcej!) patrole mierzące prędkość. Kierowca, który po minięciu pierwszego wciśnie gaz, wpadnie na drugi i kolejne patrole.

Policja chce zwrócić uwagę na fakt, że nadmierna prędkość to niestety najczęstsza przyczyna wypadków w Polsce, głównie tych najbardziej tragicznych.

Za dużo ofiar
Cytowany przez Dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP przypomina, że zbyt szybcy kierowcy spowodowali w zeszłym roku ponad 6,1 tys. wypadków, w których zginęło 751 osób – a to jedna czwarta wszystkich zabitych na drogach.

Policja rzuciła do walki z piratami 5 tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Podobnych akcji ma być więcej – w tym roku czeka nas jeszcze 6 ogólnopolskich zrywów.

Kobryś zapowiedział, że do egzekwowania przestrzegania ograniczeń prędkości będzie wykorzystywany cały nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje policja – w szczególności laserowe mierniki z wizualizacją oraz wideorejestratory na pokładach nieoznakowanych radiowozów (także BMW). W użyciu będą również mierniki trzeźwości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.