Żaden pirat się nie wymknie. Policja rzuca wszystkie siły na drogi, sypnie mandatami

Policjanci rzucają wszystkie siły na drogi. Będzie sporo kaskadowych kontroli prędkości na drogach w całej Polsce.
Policjanci rzucają wszystkie siły na drogi. Będzie sporo kaskadowych kontroli prędkości na drogach w całej Polsce. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Policja zauważyła, że sytuacja na polskich drogach jest daleka od normalności i rzuciła dziś wszystkie siły do walki z przekraczającymi prędkość. Przez cały dzień, do późnego wieczora, w całej Polsce można się spodziewać kaskadowych kontroli prędkości.


Jest to pierwsza z sześciu zaplanowanych na ten rok wielkich ogólnopolskich akcji pomiaru prędkości. Polega na tym, że na odcinku drogi ustawiają się 2-3 (albo więcej!) patrole mierzące prędkość. Kierowca, który po minięciu pierwszego wciśnie gaz, wpadnie na drugi i kolejne patrole.

Policja chce zwrócić uwagę na fakt, że nadmierna prędkość to niestety najczęstsza przyczyna wypadków w Polsce, głównie tych najbardziej tragicznych.

Za dużo ofiar
Cytowany przez Dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP przypomina, że zbyt szybcy kierowcy spowodowali w zeszłym roku ponad 6,1 tys. wypadków, w których zginęło 751 osób – a to jedna czwarta wszystkich zabitych na drogach.

Policja rzuciła do walki z piratami 5 tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Podobnych akcji ma być więcej – w tym roku czeka nas jeszcze 6 ogólnopolskich zrywów.

Kobryś zapowiedział, że do egzekwowania przestrzegania ograniczeń prędkości będzie wykorzystywany cały nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje policja – w szczególności laserowe mierniki z wizualizacją oraz wideorejestratory na pokładach nieoznakowanych radiowozów (także BMW). W użyciu będą również mierniki trzeźwości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.