"Kto wychodzi na ulice, osiąga wszystko". Duda zapowiada protesty, bo "PiS ich oszukał"

Piotr Duda domaga się podwyżek w budżetówce
Piotr Duda domaga się podwyżek w budżetówce Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Zostaliśmy oszukani przez PiS – mówi szef Solidarności Piotr Duda. Domaga się, by cała budżetówka zarabiała tyle, co służby mundurowe. Grozi, że jeśli nie uda się spełnić jego żądań, możliwe są protesty na ulicach.


Piotr Duda poinformował, że Solidarność przedstawi swoje postulaty minister rodziny i pracy Elżbiecie Rafalskiej.

– Trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc. - powiedział Duda w TVP Info.

Nawiązał tutaj do podwyżek dla służb mundurowych. Rząd zdecydował się na dopłacenie doświadczonym policjantom, by nie odchodzili wcześniej na emeryturę.

"Kto wychodzi na ulice, osiąga wszystko"
– Ci, którzy prowadzą dialog przy stole negocjacji nie osiągają nic albo prawie nic, a ci, którzy wychodzą na ulicę, osiągają prawie wszystko – tłumaczył Duda w telewizji. Domaga się, by takie same podwyżki jak w służbach mundurowych zostały wprowadzone w budżetówce.

Urzędnicy również uważają, że pensje są zbyt niskie. To samo prawdopodobnie myślą potencjalni kandydaci do pracy - w tej chwili urzędy szukają blisko 500 osób.

Ile zarabia urzędnik?
Jedna czwarta urzędników w Polsce zarabia poniżej 2 750 zł brutto, więc w kieszeni zostają im najwyżej 1982 złote. Zarobki połowy z nich mieszczą się w widełkach 2750 – 4560 zł brutto, a to oznacza, że na rękę mają od 1982 do 3244 zł.

Jednak główny problem Dudy z podwyżkami jest taki, że jedne służby dostają dodatki, a inne nie. Zapowiedział, że będzie o tym rozmawiać z minister Rafalską. – Jeśli rządzący się nie opamiętają, to faktycznie sytuacja może być zła – zakończył swoją wypowiedź.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.