Ochroniarz ukrył kamerę w damskiej toalecie. „Chciał się upewnić, czy pracownice nie kradną”

W jednej z bartoszyckich firm pracownice były nagrywane przez ochroniarza nawet w toalecie.
W jednej z bartoszyckich firm pracownice były nagrywane przez ochroniarza nawet w toalecie. Fot. 123rf.com
Pracownik odpowiedzialny za ochronę jednej z firm w Bartoszycach posunął się o krok za daleko. Ukryta przez niego w damskiej toalecie kamera nagrywała zachowanie korzystających z niej kobiet, rzekomo pozwalając upewnić się, czy pracownice nie okradają firmy. Teraz to ochroniarzowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Na nagraniach, skrzętnie zbieranych przez firmowego ochroniarza na komputerze znalazło się 14 korzystających z toalety kobiet. Prokuratura ustaliła personalia wszystkich nagranych.

Ukryta w koszu na śmieci kamera została zainstalowana w taki sposób, by nagrywać zachowania wszystkich rejestrowanych osób. Ochroniarzowi chodziło rzekomo o ustalenie, czy pracownice nie kradną. Przyłapany nie szedł jednak w zaparte. – Oskarżony wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze – kwituje prokurator Maja Troszczyńska.

Więzienie i zakaz wykonywania zawodu
– Jeśli sąd przyjmie jego propozycję, wówczas nie trzeba będzie przesłuchiwać przed sądem pokrzywdzonych kobiet – podsumowuje Troszczyńska, cytowana przez portal tvp.info. Nie ujawnia, jaką propozycję złożył oskarżony – wiadomo jednak, że za takie nagrania może mu grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prokuratura nałożyła na niego również zakaz pracy w charakterze ochroniarza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.