Ochroniarz ukrył kamerę w damskiej toalecie. „Chciał się upewnić, czy pracownice nie kradną”

W jednej z bartoszyckich firm pracownice były nagrywane przez ochroniarza nawet w toalecie.
W jednej z bartoszyckich firm pracownice były nagrywane przez ochroniarza nawet w toalecie. Fot. 123rf.com
Pracownik odpowiedzialny za ochronę jednej z firm w Bartoszycach posunął się o krok za daleko. Ukryta przez niego w damskiej toalecie kamera nagrywała zachowanie korzystających z niej kobiet, rzekomo pozwalając upewnić się, czy pracownice nie okradają firmy. Teraz to ochroniarzowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Na nagraniach, skrzętnie zbieranych przez firmowego ochroniarza na komputerze znalazło się 14 korzystających z toalety kobiet. Prokuratura ustaliła personalia wszystkich nagranych.

Ukryta w koszu na śmieci kamera została zainstalowana w taki sposób, by nagrywać zachowania wszystkich rejestrowanych osób. Ochroniarzowi chodziło rzekomo o ustalenie, czy pracownice nie kradną. Przyłapany nie szedł jednak w zaparte. – Oskarżony wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze – kwituje prokurator Maja Troszczyńska.

Więzienie i zakaz wykonywania zawodu
– Jeśli sąd przyjmie jego propozycję, wówczas nie trzeba będzie przesłuchiwać przed sądem pokrzywdzonych kobiet – podsumowuje Troszczyńska, cytowana przez portal tvp.info. Nie ujawnia, jaką propozycję złożył oskarżony – wiadomo jednak, że za takie nagrania może mu grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prokuratura nałożyła na niego również zakaz pracy w charakterze ochroniarza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.