Najlepszy polski bank według Morgan Stanley. „Rynek go nie docenia”

Według Morgan Stanley Bank Pekao jest najlepszym bankiem w Polsce.
Według Morgan Stanley Bank Pekao jest najlepszym bankiem w Polsce. Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Gazeta
Raport ekspertów Morgan Stanley, do którego dotarła redakcja PAP Biznes, nie pozostawia wątpliwości: najlepszym polskim bankiem jest Bank Pekao. „Oferuje najlepszą ekspozycję na Polskę”, a ta z kolei jest najsilniejszą gospodarką regionu. A jednocześnie rynek wydaje się wysiłków bankierów nie doceniać.


Jeden z gigantów światowej bankowości wskazuje najlepsze strony polskiego banku. – Od czasu zakupu w II kwartale 2017 r. akcji przez PZU i PFR, Pekao poprawia działalność operacyjną i ostatnio przebiło PKO BP we wzroście wyników odsetkowego i prowizyjnego, we wzroście aktywów, a także optymalizacji oddziałów i kadry – wyliczają autorzy raportu, cytowani przez portal Bankier.pl.

Najlepszy bank korporacyjny
– Dokonania te wymagają nakładów inwestycyjnych, dlatego kontrola kosztów w porównaniu z PKO BP nie jest jeszcze tak skuteczna. Ale to, że rynek nie docenia wyników operacyjnych Pekao jest nieprawidłowe – kwitują. Cóż, rynek jest wyjątkowo ostrożny wobec wszystkich firm państwowych, które angażują się w przedsięwzięcia o politycznych konotacjach.

Raport został opatrzony pozytywnymi rekomendacjami dla Pekao. To jednak nie jedyne komplementy, jakimi obdarzono ostatnio ten bank: na początku roku Bank Pekao został też uznany za najlepszy bank korporacyjny 2018 r. według magazynu Global Banking And Finance Review.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.