Najlepszy polski bank według Morgan Stanley. „Rynek go nie docenia”

Według Morgan Stanley Bank Pekao jest najlepszym bankiem w Polsce.
Według Morgan Stanley Bank Pekao jest najlepszym bankiem w Polsce. Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Gazeta
Raport ekspertów Morgan Stanley, do którego dotarła redakcja PAP Biznes, nie pozostawia wątpliwości: najlepszym polskim bankiem jest Bank Pekao. „Oferuje najlepszą ekspozycję na Polskę”, a ta z kolei jest najsilniejszą gospodarką regionu. A jednocześnie rynek wydaje się wysiłków bankierów nie doceniać.


Jeden z gigantów światowej bankowości wskazuje najlepsze strony polskiego banku. – Od czasu zakupu w II kwartale 2017 r. akcji przez PZU i PFR, Pekao poprawia działalność operacyjną i ostatnio przebiło PKO BP we wzroście wyników odsetkowego i prowizyjnego, we wzroście aktywów, a także optymalizacji oddziałów i kadry – wyliczają autorzy raportu, cytowani przez portal Bankier.pl.

Najlepszy bank korporacyjny
– Dokonania te wymagają nakładów inwestycyjnych, dlatego kontrola kosztów w porównaniu z PKO BP nie jest jeszcze tak skuteczna. Ale to, że rynek nie docenia wyników operacyjnych Pekao jest nieprawidłowe – kwitują. Cóż, rynek jest wyjątkowo ostrożny wobec wszystkich firm państwowych, które angażują się w przedsięwzięcia o politycznych konotacjach.

Raport został opatrzony pozytywnymi rekomendacjami dla Pekao. To jednak nie jedyne komplementy, jakimi obdarzono ostatnio ten bank: na początku roku Bank Pekao został też uznany za najlepszy bank korporacyjny 2018 r. według magazynu Global Banking And Finance Review.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.