Ruszyła giełda kandydatów na nowego szefa TVP. Na liście są trzy nazwiska

Choć los Jacka Kurskiego nie jest jeszcze przesądzony, to politycy PiS wskazują już jego potencjalnych następców - także polityków
Choć los Jacka Kurskiego nie jest jeszcze przesądzony, to politycy PiS wskazują już jego potencjalnych następców - także polityków Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Czy kariera Jacka Kurskiego w TVP osiągnęła punkt krytyczny? Wiele na to wskazuje, bowiem w branżowych mediach ruszyły już spekulacje na temat tego, kto mógłby zastąpić obecnego szefa telewizji publicznej. W grę mogą wchodzić trzy osoby związane od lat z mediami.


Wiceminister kultury Paweł Lewandowski, poseł Jarosław Sellin oraz posłanka Joanna Lichocka – to trzy potencjalne kandydatury na nowego szefa telewizji publicznej. Portal Wirtualne Media przekonuje, że te trzy osoby mogą być potencjalnymi następcami Jacka Kurskiego na Woronicza. Charakter materiałów wyemitowanych przez TVP po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, miał przeważyć szalę.

Zakulisowe targi
Ale zmiana na stanowisku szefa TVP nie jest jednak przesądzona. Dziennik „Rzeczpospolita” ujawnił co prawda, że w PiS toczy się spór o to, czy nie należałoby zastąpić Jacka Kurskiego nową twarzą, ale równie prawdopodobny jest scenariusz, w którym Kurski ocali stanowisko pod warunkiem złagodzenia publicystycznych ocen formułowanych przez swoich podwładnych.

Wirtualne Media przekonują jednak, że przedstawiciele partii sondowali już trójkę wymienionych kandydatów na następców Kurskiego. Wśród nich najmniej doświadczeń z mediami ma Lewandowski – ten 33-letni wiceszef ministerstwa kultury jest politologiem i socjologiem, wykładowcą Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Co innego pozostała dwójka: Sellin i Lichocka przez wiele lat pracowali jako dziennikarze, w tym w TVP. Sellin w telewizji spędził całe lata 90., a w latach 1999-2005 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z kolei Lichocka w latach 1994-2001 pracowała w Polsacie, potem m.in. w TV Puls, TVP Info, TVP1 i wreszcie Telewizji Republika. Dziś zasiada w Radzie Mediów Narodowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.