Ruszyła giełda kandydatów na nowego szefa TVP. Na liście są trzy nazwiska

Choć los Jacka Kurskiego nie jest jeszcze przesądzony, to politycy PiS wskazują już jego potencjalnych następców - także polityków
Choć los Jacka Kurskiego nie jest jeszcze przesądzony, to politycy PiS wskazują już jego potencjalnych następców - także polityków Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Czy kariera Jacka Kurskiego w TVP osiągnęła punkt krytyczny? Wiele na to wskazuje, bowiem w branżowych mediach ruszyły już spekulacje na temat tego, kto mógłby zastąpić obecnego szefa telewizji publicznej. W grę mogą wchodzić trzy osoby związane od lat z mediami.

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski, poseł Jarosław Sellin oraz posłanka Joanna Lichocka – to trzy potencjalne kandydatury na nowego szefa telewizji publicznej. Portal Wirtualne Media przekonuje, że te trzy osoby mogą być potencjalnymi następcami Jacka Kurskiego na Woronicza. Charakter materiałów wyemitowanych przez TVP po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, miał przeważyć szalę.

Zakulisowe targi
Ale zmiana na stanowisku szefa TVP nie jest jednak przesądzona. Dziennik „Rzeczpospolita” ujawnił co prawda, że w PiS toczy się spór o to, czy nie należałoby zastąpić Jacka Kurskiego nową twarzą, ale równie prawdopodobny jest scenariusz, w którym Kurski ocali stanowisko pod warunkiem złagodzenia publicystycznych ocen formułowanych przez swoich podwładnych.

Wirtualne Media przekonują jednak, że przedstawiciele partii sondowali już trójkę wymienionych kandydatów na następców Kurskiego. Wśród nich najmniej doświadczeń z mediami ma Lewandowski – ten 33-letni wiceszef ministerstwa kultury jest politologiem i socjologiem, wykładowcą Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Co innego pozostała dwójka: Sellin i Lichocka przez wiele lat pracowali jako dziennikarze, w tym w TVP. Sellin w telewizji spędził całe lata 90., a w latach 1999-2005 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z kolei Lichocka w latach 1994-2001 pracowała w Polsacie, potem m.in. w TV Puls, TVP Info, TVP1 i wreszcie Telewizji Republika. Dziś zasiada w Radzie Mediów Narodowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.