Połowa użytkowników Facebooka nie istnieje? Tak twierdzi dawny kolega Zuckerberga

Mark Zuckerberg to oszust - twierdzi jego dawny kolega ze studiów
Mark Zuckerberg to oszust - twierdzi jego dawny kolega ze studiów Fot. YouTube / The Telegraph
Dwa miliardy? Śmiech na sali – użytkowników Facebooka jest o połowę mniej a firma fałszuje statystyki i zarabia krocie na reklamach. Tak przynajmniej twierdzi Aaron Greenspan, niegdyś kolega Marka Zuckerbegra ze studiów.


Greenspan znany jest z dość częstej krytyki Facebooka. Ostatnio zarzucał mu spowodowanie śmierci wielu osób z powodu uzależnienia od serwisu. Na dodatek twierdzi, że to on wpadł na pomysł założenia Facebooka – a nie Zuckerberg.

W swoim najnowszym, ponad 70-stronicowym raporcie badawczym, Greenspan zarzuca Facebookowi, że połowa kont użytkowników jest fałszywa. Jego zdaniem serwis fałszuje statystyki swoich kont użytkowników od 2004 roku. Co więcej – kierownictwo jest świadome tego procederu, ale robi nic, by to poprawić.

Nie ma ku temu motywacji, bo im więcej ma użytkowników, tym droższe reklamy może sprzedawać.

Facebook dał już odpór twierdzeniom Greenspana, całkowicie odrzucając zarzuty jako niemające pokrycia w faktach.

Kim jest Aaron Greenspan?
Studiował na Harvardzie, razem z Zuckerbergiem. Założył własną firmę informatyczną, prowadzi też stronę o tematyce prawnej. Bardzo często zajmuje się Facebookiem, przez co stał się postacią dość kontrowersyjną.

Przy okazji przypomnijmy, że ostatnio przez Facebooka przelewa się kolejna fala "łańcuszków" dotyczących praw autorskich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.