Połowa użytkowników Facebooka nie istnieje? Tak twierdzi dawny kolega Zuckerberga

Mark Zuckerberg to oszust - twierdzi jego dawny kolega ze studiów
Mark Zuckerberg to oszust - twierdzi jego dawny kolega ze studiów Fot. YouTube / The Telegraph
Dwa miliardy? Śmiech na sali – użytkowników Facebooka jest o połowę mniej a firma fałszuje statystyki i zarabia krocie na reklamach. Tak przynajmniej twierdzi Aaron Greenspan, niegdyś kolega Marka Zuckerbegra ze studiów.

Greenspan znany jest z dość częstej krytyki Facebooka. Ostatnio zarzucał mu spowodowanie śmierci wielu osób z powodu uzależnienia od serwisu. Na dodatek twierdzi, że to on wpadł na pomysł założenia Facebooka – a nie Zuckerberg.

W swoim najnowszym, ponad 70-stronicowym raporcie badawczym, Greenspan zarzuca Facebookowi, że połowa kont użytkowników jest fałszywa. Jego zdaniem serwis fałszuje statystyki swoich kont użytkowników od 2004 roku. Co więcej – kierownictwo jest świadome tego procederu, ale robi nic, by to poprawić.

Nie ma ku temu motywacji, bo im więcej ma użytkowników, tym droższe reklamy może sprzedawać.

Facebook dał już odpór twierdzeniom Greenspana, całkowicie odrzucając zarzuty jako niemające pokrycia w faktach.

Kim jest Aaron Greenspan?
Studiował na Harvardzie, razem z Zuckerbergiem. Założył własną firmę informatyczną, prowadzi też stronę o tematyce prawnej. Bardzo często zajmuje się Facebookiem, przez co stał się postacią dość kontrowersyjną.

Przy okazji przypomnijmy, że ostatnio przez Facebooka przelewa się kolejna fala "łańcuszków" dotyczących praw autorskich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.