Oppo - nowa chińska marka smartfonów w Polsce. Z taniochą nie mają wiele wspólnego

Chińska marka Oppo oficjalnie trafiła do polskich sklepów.
Chińska marka Oppo oficjalnie trafiła do polskich sklepów. Foto: INNPoland.pl
Są ładne i nowoczesne. Z pewnością nie sposób nazwać ich tanimi chińskimi telefonami. Do Polski weszła marka Oppo, produkująca bardzo szeroką gamę smartfonów. Najtańszy dostaniemy za 999 złotych, najdroższy, stworzony we współpracy z Lamborghini, za imponujące 7299 złotych.


Chińska marka Oppo oficjalnie trafiła już do polskich sklepów i operatorów. Na nasz rynek wprowadzono kilka modeli: Find X, RX 17 Pro, RX 17 Neo i AX7.

Ten pierwszy to flagowiec marki, wyposażony w 8-rdzeniowy procesor, 8 GB RAM-u i 256 GB pamięci wewnętrznej. Kosztuje 3699 złotych. Ten smarton ma wysuwany moduł z aparatem, ekran nie zawiera więc żadnych wycięcia (tzw. notcha).

Bateria "od zera do setki" ładuje się w ok. 35 minut.

Wybredni mogą wybrać wersję stworzoną we współpracy z Lamborghini, z lepszymi parametrami pamięci, inną obudową i bezprzewodowymi słuchawkami w zestawie, za 7299 złotych.

Telefony serii RX 17 (Pro i Neo) to bardzo solidne średniaki, z czytnikami linii papilarnych w ekranie i porządnymi parametrami. Kosztują odpowiednio 2 599 i 1 499 zł.

Z kolei Oppo AX7 to telefon z niższej półki cenowej, ale o przyjemnych osiągach i świetnej baterii (4230 mAh). Kosztuje 999 złotych.

Gdzie kupić?
Telefony Oppo powinny być już dostępne u operatorów (Orange, Play, T-Mobile), w sklepach Euro RTV, X-kom i w strefie marki na Allegro.

Chińskie smartfony wyróżniają się bardzo eleganckim wyglądem i ciekawą kolorystyką. Podczas oficjalnej prezentacji, dyrektor zarządzający Oppo w Polsce, Leo Li, podkreślał zalety designu i inspiracje modą.

Oppo, choć w Polsce nieznany, to poważny gracz w ujęciu światowym. Więcej o biznesowym kontekście firmy przeczytacie tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł