Emeryci w ciągu 9 lat zgarnęli 26 milionów dolarów na loteriach. Jak? Znali matematykę

Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów.
Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów. fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Jak można wygrać 26 milionów dolarów na loterii? Para emerytów ze stanu Michigan w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że wystarczy znać podstawy arytmetyki. Co więcej nie dość, że sama zgarnęła w ten sposób ogromną ilość pieniędzy, to jeszcze pomogła wygrywać na loterii swoim znajomym i członkom rodziny.

Umiejętności matematyczne i drobna luka w loterii Winfall wystarczyły, aby Jerry i Marge Selbee, osiemdziesięciolatkowie z Michigan, przez 9 lat sukcesywnie wygrywali duże sumy pieniędzy, łącznie gromadząc na swoim koncie 26 mln dol., jak informuje portal thisisinsider.com

Luką w konkursie Winfall był fakt, że pula loterii osiągała punkt kulminacyjny w momencie 5 mln dol. Wtedy, jeśli nikt nie ustrzelił "szóstki", loteria się zerowała, a podzielona nagroda trafiała do ludzi mających pięć, cztery lub trzy szczęśliwe strzały.

Dziecinnie prosta matematyka

Jerry'emu, magistrowi matematyki, wymyślenie sposobu na wykorzystanie luki zajęło 3 minuty. W jego mniemaniu obliczenia były tak proste, że każdy mógłby na nie wpaść. Możecie sprawdzić, czy nadążacie za matematycznym umysłem Jerry'ego na poniższym filmie.

Jerry i Marge w pewnym momencie zaczęli osiągać tak duże dochody w wygrywaniu na loterii, że wraz z innymi członkami rodziny i przyjaciółmi założyli spółkę G.S. Investment Strategies. Ich podejrzanie olbrzymimi wygranymi zainteresowały się władze, jednak działalność emerytów była całkowicie legalna - opierała się wyłącznie na matematyce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.