Emeryci w ciągu 9 lat zgarnęli 26 milionów dolarów na loteriach. Jak? Znali matematykę

Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów.
Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów. fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Jak można wygrać 26 milionów dolarów na loterii? Para emerytów ze stanu Michigan w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że wystarczy znać podstawy arytmetyki. Co więcej nie dość, że sama zgarnęła w ten sposób ogromną ilość pieniędzy, to jeszcze pomogła wygrywać na loterii swoim znajomym i członkom rodziny.


Umiejętności matematyczne i drobna luka w loterii Winfall wystarczyły, aby Jerry i Marge Selbee, osiemdziesięciolatkowie z Michigan, przez 9 lat sukcesywnie wygrywali duże sumy pieniędzy, łącznie gromadząc na swoim koncie 26 mln dol., jak informuje portal thisisinsider.com

Luką w konkursie Winfall był fakt, że pula loterii osiągała punkt kulminacyjny w momencie 5 mln dol. Wtedy, jeśli nikt nie ustrzelił "szóstki", loteria się zerowała, a podzielona nagroda trafiała do ludzi mających pięć, cztery lub trzy szczęśliwe strzały.

Dziecinnie prosta matematyka

Jerry'emu, magistrowi matematyki, wymyślenie sposobu na wykorzystanie luki zajęło 3 minuty. W jego mniemaniu obliczenia były tak proste, że każdy mógłby na nie wpaść. Możecie sprawdzić, czy nadążacie za matematycznym umysłem Jerry'ego na poniższym filmie.

Jerry i Marge w pewnym momencie zaczęli osiągać tak duże dochody w wygrywaniu na loterii, że wraz z innymi członkami rodziny i przyjaciółmi założyli spółkę G.S. Investment Strategies. Ich podejrzanie olbrzymimi wygranymi zainteresowały się władze, jednak działalność emerytów była całkowicie legalna - opierała się wyłącznie na matematyce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)