Emeryci w ciągu 9 lat zgarnęli 26 milionów dolarów na loteriach. Jak? Znali matematykę

Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów.
Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów. fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Jak można wygrać 26 milionów dolarów na loterii? Para emerytów ze stanu Michigan w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że wystarczy znać podstawy arytmetyki. Co więcej nie dość, że sama zgarnęła w ten sposób ogromną ilość pieniędzy, to jeszcze pomogła wygrywać na loterii swoim znajomym i członkom rodziny.


Umiejętności matematyczne i drobna luka w loterii Winfall wystarczyły, aby Jerry i Marge Selbee, osiemdziesięciolatkowie z Michigan, przez 9 lat sukcesywnie wygrywali duże sumy pieniędzy, łącznie gromadząc na swoim koncie 26 mln dol., jak informuje portal thisisinsider.com

Luką w konkursie Winfall był fakt, że pula loterii osiągała punkt kulminacyjny w momencie 5 mln dol. Wtedy, jeśli nikt nie ustrzelił "szóstki", loteria się zerowała, a podzielona nagroda trafiała do ludzi mających pięć, cztery lub trzy szczęśliwe strzały.

Dziecinnie prosta matematyka

Jerry'emu, magistrowi matematyki, wymyślenie sposobu na wykorzystanie luki zajęło 3 minuty. W jego mniemaniu obliczenia były tak proste, że każdy mógłby na nie wpaść. Możecie sprawdzić, czy nadążacie za matematycznym umysłem Jerry'ego na poniższym filmie.

Jerry i Marge w pewnym momencie zaczęli osiągać tak duże dochody w wygrywaniu na loterii, że wraz z innymi członkami rodziny i przyjaciółmi założyli spółkę G.S. Investment Strategies. Ich podejrzanie olbrzymimi wygranymi zainteresowały się władze, jednak działalność emerytów była całkowicie legalna - opierała się wyłącznie na matematyce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.