Emeryci w ciągu 9 lat zgarnęli 26 milionów dolarów na loteriach. Jak? Znali matematykę

Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów.
Aby wygrać w loterii, wystarczy znać podstawy arytmetyki - twierdzą osiemdziesięcioletni emeryci. W ciągu 9 lat para wygrała 26 milionów dolarów. fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Jak można wygrać 26 milionów dolarów na loterii? Para emerytów ze stanu Michigan w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że wystarczy znać podstawy arytmetyki. Co więcej nie dość, że sama zgarnęła w ten sposób ogromną ilość pieniędzy, to jeszcze pomogła wygrywać na loterii swoim znajomym i członkom rodziny.


Umiejętności matematyczne i drobna luka w loterii Winfall wystarczyły, aby Jerry i Marge Selbee, osiemdziesięciolatkowie z Michigan, przez 9 lat sukcesywnie wygrywali duże sumy pieniędzy, łącznie gromadząc na swoim koncie 26 mln dol., jak informuje portal thisisinsider.com

Luką w konkursie Winfall był fakt, że pula loterii osiągała punkt kulminacyjny w momencie 5 mln dol. Wtedy, jeśli nikt nie ustrzelił "szóstki", loteria się zerowała, a podzielona nagroda trafiała do ludzi mających pięć, cztery lub trzy szczęśliwe strzały.

Dziecinnie prosta matematyka

Jerry'emu, magistrowi matematyki, wymyślenie sposobu na wykorzystanie luki zajęło 3 minuty. W jego mniemaniu obliczenia były tak proste, że każdy mógłby na nie wpaść. Możecie sprawdzić, czy nadążacie za matematycznym umysłem Jerry'ego na poniższym filmie.

Jerry i Marge w pewnym momencie zaczęli osiągać tak duże dochody w wygrywaniu na loterii, że wraz z innymi członkami rodziny i przyjaciółmi założyli spółkę G.S. Investment Strategies. Ich podejrzanie olbrzymimi wygranymi zainteresowały się władze, jednak działalność emerytów była całkowicie legalna - opierała się wyłącznie na matematyce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.