Te cudo nie potrzebuje baterii, bo zasila się powietrzem. Jest cienkie i małe jak znaczek pocztowy

Mały jak znaczek pocztowy i cienki niczym papier czip Bluetooth pobiera energię z powietrza.
Mały jak znaczek pocztowy i cienki niczym papier czip Bluetooth pobiera energię z powietrza. Wiliot.com
Mały niczym znaczek pocztowy, cienki jak papier, wyposażony w procesor ARM i chłonący energię z powietrza chip Bluetooth - ten opis brzmi jak wstęp do dobrego filmu sci-fi. Tymczasem takie urządzenie istnieje w rzeczywistości i wyjdzie na rynek już w przyszłym roku.

Niepozorny i przypominający znaczek pocztowy czip Bluetooth od firmy Wiliot nie potrzebuje baterii, bo umie ładować się sam. Dzięki swojej budowie jest w stanie pobrać energię z otaczających nas częstotliwości radiowych, takich jak Wi-Fi, Bluetooth czy sygnały komórkowe.

Zastosowanie czipa
Technologia od firmy Wiliot ma szereg zastosowań. Chip można m.in. umieścić na metkach na odzieży i używać jako przekaźnika informacji dla inteligentnej pralki, która dzięki temu będzie wiedziała, jaki program prania ma ustawić.

Chip może być również używany jako czujnik temperatury różnych przedmiotów i raportować, gdy są one zbyt zimne lub gorące. Przyklejony na pojemnik na żywność czy lodówkę, będzie automatycznie badał, czy nie są one puste i czy nie trzeba czegoś zamówić.

Wiliot ma dwóch potężnych inwestorów - Amazona i Samsunga, którzy już włożyli w projekt łącznie 30 mln dol. Chip ma być dostępny do powszechnego użytku w 2020 r., choć rok wcześniej zostanie wypuszczona jego próbna wersja limitowana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.