Siedzenie w biurze daje ci w kość? Oto zawody, w których praca zdalna jest standardem

Praca zdalna staje się w Polsce coraz bardziej popularna.
Praca zdalna staje się w Polsce coraz bardziej popularna. 123rf.com
Praca zdalna ma wiele zalet, czegokolwiek nie mówiliby nasi szefowie. Brak męczących i często długich dojazdów, nienormowany czas pracy, brak konieczności przebywania w pełnej zarazków, głośnej przestrzeni open space - to tylko wierzchołek szeregu korzyści, jakie niesie za sobą możliwość popracowania z domu. I choć wciąż wielu stacjonarnych pracowników o "home office" może tylko pomarzyć, w pewnych polskich branżach jest ona już standardem.


Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że możliwość pracy zdalnej jest jedną z wyjątkowo silnych kart przetargowych w wyścigu o pozyskanie pracownika. Z tego powodu coraz częściej oferują swoim podwładnym opcję pracy poza biurem. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę rekrutacyjną Michael Page, już 60 proc. polskich pracowników może wykonywać swoje zawodowe obowiązki z domu.

W tych branżach popracujesz zdalnie
Co więcej, w niektórych branżach home office stało się już normą. Z badań międzynarodowej agencji zatrudnienia Randstad, przygotowanych na prośbę szkoły programowania online Kodilla.com, wynika, że obecnie najwięcej ofert całkowicie zdalnej pracy otrzymują przedstawiciele handlowi, kierownicy ds. kluczowych klientów oraz kierownicy ds. sprzedaży.

– Osobom, które zajmują się sprzedażą bezpośrednią, pozyskiwaniem czy bieżącą obsługą klientów zdecydowanie łatwiej jest wykonywać określone zadania biurowe i administracyjne poza firmą, choć oferty pracy zdalnej dotyczą także innych profesji. Sporo propozycji kierowanych jest do branży kreatywnej, grafików, copywriterów, specjalistów ds. social media czy tłumaczy – wymienia Mateusz Żydek, ekspert z Randstad.


Nie jest zaskoczeniem, że sporo ofert pracy poza biurem otrzymują również specjaliści IT. Jak wyjaśnia Żydek, aż 7 na 10 ofert pracy z branży informatycznej, które znajdują się w bazie ogłoszeniowej Randstad, zawiera propozycję pracy zdalnej.

Z uroków pracy zdalnej korzystają również osoby, dla których praca w biurze lub w standardowych godzinach jest wręcz niewykonalna, czyli studenci, osoby na urlopach macierzyńskich, tacierzyńskich czy wychowawczych.

Dla kogo praca zdalna?
Dwa lata temu w badaniu Instytutu Kantar Public na zlecenie start-upu Crossover aż 57 proc. Polaków stwierdziło, że praca zdalna jest dla nich atrakcyjniejszą perspektywą, niż konieczność codziennego stawiania się w biurze. Jednak jak pisaliśmy w INNPoland.pl, to, czy dobrze będzie nam pracować z domu, w dużej mierze zależy od naszej umiejętności skupienia, samodzielności oraz… poziomu introwersji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła