IKEA znowu zaskakuje. Nie tylko będzie sprzedawać meble, teraz będzie je również wynajmować

Oddział IKEA w Szwajcarii do swoich usług wprowadza leasing mebli.
Oddział IKEA w Szwajcarii do swoich usług wprowadza leasing mebli. Fot. 123rf.com
Meble na wynajem - to najnowszy pomysł szwajcarskiego oddziału IKEA. Firma, w ramach budowania przyjaznego środowisku biznesu, wkrótce wprowadzi do swoich usług testowy leasing mebli. Na początku do wynajęcia będzie możliwe jedynie umeblowanie biurowe, jednak IKEA planuje, by w przyszłości wynajmować również inne meble np. z asortymentu kuchennego.

Na pierwszy ogień idą biurka, szafy i krzesła z asortymentu biurowego. Szwajcarska IKEA ma zacząć je wynajmować, na razie w wersji testowej, jeszcze w tym miesiącu. Klienci, którzy skorzystają z leasingu, z końcem umowy będą mogli meble zwrócić, a następnie wybrać nowe, jak informuje „Financial Times”.

– Zamiast wyrzucać meble, trochę je odnawiamy i sprzedajemy ponownie, przedłużając w ten sposób cykl życia produktów - tłumaczy Torbjorn Loof, prezes Inter IKEA.

IKEA coraz bardziej eko

Leasingowy test w Szwajcarii jest pierwszym z serii testów, które mają doprowadzić do utworzenia zupełnie nowego modelu biznesowego, jakim są „skalowalne usługi subskrybcji” różnorakich typów mebli. Strategia wynajmu asortymentu jest jednym z działań mających na celu budowanie marki IKEA jako ekologicznej i zwracającej uwagę na problemy środowiskowe.

To nie pierwszy pomysł szwedzkiego przedsiębiorstwa na wdrażanie ekologicznych rozwiązań. Ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl o planach IKEA na sprzedawanie mebli zrobionych ze śmieci, czyli z słomy ryżowej, która w Indiach traktowana jest jak odpady.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.