IKEA znowu zaskakuje. Nie tylko będzie sprzedawać meble, teraz będzie je również wynajmować

Oddział IKEA w Szwajcarii do swoich usług wprowadza leasing mebli.
Oddział IKEA w Szwajcarii do swoich usług wprowadza leasing mebli. Fot. 123rf.com
Meble na wynajem - to najnowszy pomysł szwajcarskiego oddziału IKEA. Firma, w ramach budowania przyjaznego środowisku biznesu, wkrótce wprowadzi do swoich usług testowy leasing mebli. Na początku do wynajęcia będzie możliwe jedynie umeblowanie biurowe, jednak IKEA planuje, by w przyszłości wynajmować również inne meble np. z asortymentu kuchennego.


Na pierwszy ogień idą biurka, szafy i krzesła z asortymentu biurowego. Szwajcarska IKEA ma zacząć je wynajmować, na razie w wersji testowej, jeszcze w tym miesiącu. Klienci, którzy skorzystają z leasingu, z końcem umowy będą mogli meble zwrócić, a następnie wybrać nowe, jak informuje „Financial Times”.

– Zamiast wyrzucać meble, trochę je odnawiamy i sprzedajemy ponownie, przedłużając w ten sposób cykl życia produktów - tłumaczy Torbjorn Loof, prezes Inter IKEA.

IKEA coraz bardziej eko

Leasingowy test w Szwajcarii jest pierwszym z serii testów, które mają doprowadzić do utworzenia zupełnie nowego modelu biznesowego, jakim są „skalowalne usługi subskrybcji” różnorakich typów mebli. Strategia wynajmu asortymentu jest jednym z działań mających na celu budowanie marki IKEA jako ekologicznej i zwracającej uwagę na problemy środowiskowe.

To nie pierwszy pomysł szwedzkiego przedsiębiorstwa na wdrażanie ekologicznych rozwiązań. Ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl o planach IKEA na sprzedawanie mebli zrobionych ze śmieci, czyli z słomy ryżowej, która w Indiach traktowana jest jak odpady.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.