IKEA znowu zaskakuje. Nie tylko będzie sprzedawać meble, teraz będzie je również wynajmować

Oddział IKEA w Szwajcarii do swoich usług wprowadza leasing mebli.
Oddział IKEA w Szwajcarii do swoich usług wprowadza leasing mebli. Fot. 123rf.com
Meble na wynajem - to najnowszy pomysł szwajcarskiego oddziału IKEA. Firma, w ramach budowania przyjaznego środowisku biznesu, wkrótce wprowadzi do swoich usług testowy leasing mebli. Na początku do wynajęcia będzie możliwe jedynie umeblowanie biurowe, jednak IKEA planuje, by w przyszłości wynajmować również inne meble np. z asortymentu kuchennego.


Na pierwszy ogień idą biurka, szafy i krzesła z asortymentu biurowego. Szwajcarska IKEA ma zacząć je wynajmować, na razie w wersji testowej, jeszcze w tym miesiącu. Klienci, którzy skorzystają z leasingu, z końcem umowy będą mogli meble zwrócić, a następnie wybrać nowe, jak informuje „Financial Times”.

– Zamiast wyrzucać meble, trochę je odnawiamy i sprzedajemy ponownie, przedłużając w ten sposób cykl życia produktów - tłumaczy Torbjorn Loof, prezes Inter IKEA.

IKEA coraz bardziej eko

Leasingowy test w Szwajcarii jest pierwszym z serii testów, które mają doprowadzić do utworzenia zupełnie nowego modelu biznesowego, jakim są „skalowalne usługi subskrybcji” różnorakich typów mebli. Strategia wynajmu asortymentu jest jednym z działań mających na celu budowanie marki IKEA jako ekologicznej i zwracającej uwagę na problemy środowiskowe.

To nie pierwszy pomysł szwedzkiego przedsiębiorstwa na wdrażanie ekologicznych rozwiązań. Ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl o planach IKEA na sprzedawanie mebli zrobionych ze śmieci, czyli z słomy ryżowej, która w Indiach traktowana jest jak odpady.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł