Huawei inwestuje w Polsce 2 milardy zł. Firma zapowiada ponad 300 nowych miejsc pracy

Huawei otwiera w Polsce olbrzymie centrum badawczo-rozwojowe.
Huawei otwiera w Polsce olbrzymie centrum badawczo-rozwojowe. fot. INNPoland.pl
Huawei ochoczo inwestuje w Polskę i w ciągu następnych trzech lat planuje wydać w naszym kraju całe 2 mld zł. Większość z tej kwoty pochłonie stworzenie nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego, które jeszcze w tym roku powstanie w stolicy. To oznacza setki nowych miejsc pracy dla Warszawiaków.

Praca w Huawei
Jak podało biuro prasowe Huawei, w 2019 r. w Warszawie firma utworzy centrum badawczo-rozwojowe, które będzie odpowiedzialne za opracowywanie oprogramowania dla urządzeń mobilnych i innych rozwiązań stosowanych w produktach firmy wykorzystywanych na całym świecie. W ciągu trzech lat Huawei planuje zatrudnić w nim od 300 do 500 specjalistów.

Firma ma również w tegorocznych planach otwarcie Centrum Technicznego w Katowicach. Dotychczas Huawei zatrudniło w Polsce prawie tysiąc osób, zaś pośrednio utworzyło łącznie ponad 3 tys. miejsc pracy.

W zeszłym roku chińska firma otworzyła w Polsce tzw. Experience Store. Jak wskazuje nazwa, nie jest to zwyczajny sklep ze smartfonami, a bardziej miejsce na prezentację najnowszych produktów, ich sprzedaż oraz serwis, a także na organizowanie spotkań i wydarzeń związanych z promocją marki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.