Huawei inwestuje w Polsce 2 milardy zł. Firma zapowiada ponad 300 nowych miejsc pracy

Huawei otwiera w Polsce olbrzymie centrum badawczo-rozwojowe.
Huawei otwiera w Polsce olbrzymie centrum badawczo-rozwojowe. fot. INNPoland.pl
Huawei ochoczo inwestuje w Polskę i w ciągu następnych trzech lat planuje wydać w naszym kraju całe 2 mld zł. Większość z tej kwoty pochłonie stworzenie nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego, które jeszcze w tym roku powstanie w stolicy. To oznacza setki nowych miejsc pracy dla Warszawiaków.


Praca w Huawei
Jak podało biuro prasowe Huawei, w 2019 r. w Warszawie firma utworzy centrum badawczo-rozwojowe, które będzie odpowiedzialne za opracowywanie oprogramowania dla urządzeń mobilnych i innych rozwiązań stosowanych w produktach firmy wykorzystywanych na całym świecie. W ciągu trzech lat Huawei planuje zatrudnić w nim od 300 do 500 specjalistów.

Firma ma również w tegorocznych planach otwarcie Centrum Technicznego w Katowicach. Dotychczas Huawei zatrudniło w Polsce prawie tysiąc osób, zaś pośrednio utworzyło łącznie ponad 3 tys. miejsc pracy.

W zeszłym roku chińska firma otworzyła w Polsce tzw. Experience Store. Jak wskazuje nazwa, nie jest to zwyczajny sklep ze smartfonami, a bardziej miejsce na prezentację najnowszych produktów, ich sprzedaż oraz serwis, a także na organizowanie spotkań i wydarzeń związanych z promocją marki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.