Huawei inwestuje w Polsce 2 milardy zł. Firma zapowiada ponad 300 nowych miejsc pracy

Huawei otwiera w Polsce olbrzymie centrum badawczo-rozwojowe.
Huawei otwiera w Polsce olbrzymie centrum badawczo-rozwojowe. fot. INNPoland.pl
Huawei ochoczo inwestuje w Polskę i w ciągu następnych trzech lat planuje wydać w naszym kraju całe 2 mld zł. Większość z tej kwoty pochłonie stworzenie nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego, które jeszcze w tym roku powstanie w stolicy. To oznacza setki nowych miejsc pracy dla Warszawiaków.


Praca w Huawei
Jak podało biuro prasowe Huawei, w 2019 r. w Warszawie firma utworzy centrum badawczo-rozwojowe, które będzie odpowiedzialne za opracowywanie oprogramowania dla urządzeń mobilnych i innych rozwiązań stosowanych w produktach firmy wykorzystywanych na całym świecie. W ciągu trzech lat Huawei planuje zatrudnić w nim od 300 do 500 specjalistów.

Firma ma również w tegorocznych planach otwarcie Centrum Technicznego w Katowicach. Dotychczas Huawei zatrudniło w Polsce prawie tysiąc osób, zaś pośrednio utworzyło łącznie ponad 3 tys. miejsc pracy.

W zeszłym roku chińska firma otworzyła w Polsce tzw. Experience Store. Jak wskazuje nazwa, nie jest to zwyczajny sklep ze smartfonami, a bardziej miejsce na prezentację najnowszych produktów, ich sprzedaż oraz serwis, a także na organizowanie spotkań i wydarzeń związanych z promocją marki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.