"Żyję skromnie, ale nie o chlebie i wodzie". Kaczyński tłumaczy się z "wizerunku biznesmena"

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu, redaktorowi naczelnemu tygodnika Sieci
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu, redaktorowi naczelnemu tygodnika Sieci Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Żyję skromnie, ale nie o chlebie i wodzie – tłumaczy prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika Sieci. W ten sposób podsumowuje plotki o swoim wizerunku, który miał zostać nadszarpnięty po publikacji taśm z udziałem Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS miał się odnieść do sprawy publikacji taśm i ich konsekwencji na początku tego tygodnia. Okazało się, że nie zorganizuje żadnej konferencji prasowej i nie odpowie na pytania dziennikarzy. W zamian udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu, redaktorowi naczelnemu tygodnika Sieci.

To pismo jawnie wspierające PiS, którego udziałowcami są przede wszystkim fundacja założona przez Grzegorza Biereckiego, senatora PiS oraz spółka należąca do systemu SKOK, nad którą pieczę sprawuje również Bierecki. Trzecim udziałowcem jest Karnowski. Trudno było się więc spodziewać, że prezes PiS dostanie jakiekolwiek trudne pytanie.

Chleb i woda
W rozmowie poruszono między innymi wątek nowego wizerunku Jarosława Kaczyńskiego jako biznesmena i dewelopera, a nie "pustelnika bez konta".

– Powrócę jednak do pytania o nadzieje redaktorów "Wyborczej", którzy sądzili, że zniszczą pana wizerunek – zapytał Karnowski Kaczyńskiego.

– Jeśli sądzili, iż mój wizerunek sprowadza się do tego, że żywię się wodą i chlebem, a o gospodarce nie mam zielonego pojęcia, to mogę im powiedzieć tylko jedno: to wizerunek nieprawdziwy. Żyję skromnie, jak na człowieka znanego w Polsce i także trochę poza nią [śmiech]. A tego, że jestem przewodniczącym rady fundacji i że z tego wynikają pewne obowiązki, nigdy nie ukrywałem – wyjaśnił prezes PiS.


Więcej "złotych myśli" prezesa przeczytacie w artykule 5 mniej znanych cytatów, które warto zapamiętać z wywiadu Kaczyńskiego opublikowanym w serwisie naTemat.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.