"Żyję skromnie, ale nie o chlebie i wodzie". Kaczyński tłumaczy się z "wizerunku biznesmena"

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu, redaktorowi naczelnemu tygodnika Sieci
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu, redaktorowi naczelnemu tygodnika Sieci Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Żyję skromnie, ale nie o chlebie i wodzie – tłumaczy prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika Sieci. W ten sposób podsumowuje plotki o swoim wizerunku, który miał zostać nadszarpnięty po publikacji taśm z udziałem Kaczyńskiego.


Jarosław Kaczyński, prezes PiS miał się odnieść do sprawy publikacji taśm i ich konsekwencji na początku tego tygodnia. Okazało się, że nie zorganizuje żadnej konferencji prasowej i nie odpowie na pytania dziennikarzy. W zamian udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu, redaktorowi naczelnemu tygodnika Sieci.

To pismo jawnie wspierające PiS, którego udziałowcami są przede wszystkim fundacja założona przez Grzegorza Biereckiego, senatora PiS oraz spółka należąca do systemu SKOK, nad którą pieczę sprawuje również Bierecki. Trzecim udziałowcem jest Karnowski. Trudno było się więc spodziewać, że prezes PiS dostanie jakiekolwiek trudne pytanie.

Chleb i woda
W rozmowie poruszono między innymi wątek nowego wizerunku Jarosława Kaczyńskiego jako biznesmena i dewelopera, a nie "pustelnika bez konta".

– Powrócę jednak do pytania o nadzieje redaktorów "Wyborczej", którzy sądzili, że zniszczą pana wizerunek – zapytał Karnowski Kaczyńskiego.

– Jeśli sądzili, iż mój wizerunek sprowadza się do tego, że żywię się wodą i chlebem, a o gospodarce nie mam zielonego pojęcia, to mogę im powiedzieć tylko jedno: to wizerunek nieprawdziwy. Żyję skromnie, jak na człowieka znanego w Polsce i także trochę poza nią [śmiech]. A tego, że jestem przewodniczącym rady fundacji i że z tego wynikają pewne obowiązki, nigdy nie ukrywałem – wyjaśnił prezes PiS.


Więcej "złotych myśli" prezesa przeczytacie w artykule 5 mniej znanych cytatów, które warto zapamiętać z wywiadu Kaczyńskiego opublikowanym w serwisie naTemat.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby