Idol Kaczyńskiego przebija nasze "500+". Orban sprezentuje wielodzietnym rodzinom samochody

Viktor Orban rzuca poważne pieniądze do walki o dzietność Węgrów
Viktor Orban rzuca poważne pieniądze do walki o dzietność Węgrów Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Viktor Orban uznał, że na świecie jest za mało Węgrów i wziął się za promowanie dzietności w swoim kraju. Poszedł szeroko – zaproponował preferencyjne kredyty dla małżeństw z dziećmi, pieniądze na samochód i zwolnienie z podatku matek z co najmniej czwórką dzieci.


Za urodzenie trójki dzieci można będzie dostać w przeliczeniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, za czwórkę być zwolnionym z podatków. A jak ktoś nie ma czym wozić dzieci, to rząd da mu prawie 34 tysiące na auto. Będą też dopłaty do kredytów hipotecznych i bezpłatna nauka języków, pisze TVN24.pl.

Takie pomysły na podwyższenie dzietności Węgrów przedstawił premier tego kraju, Viktor Orban podczas przemówienia podsumowującego miniony rok. Nazwał to "akcją ochrony rodzin".

W skład programu Orbana wchodzi 7 punktów. Jednym z nich są preferencyjne kredyty dla pań poniżej czterdziestki, które pierwszy raz wychodzą za mąż. Co ciekawe, są przeznaczone dla kobiet, chociaż wcześniej Orban zlikwidował w kraju studia gender. Można pożyczyć od państwa 10 mln forintów (ok. 135 tys. zł) na rozpoczęcie wspólnego życia. Spłacanie kredytu można zawiesić na trzy lata po urodzeniu pierwszego, a także drugiego dziecka. Trzecie oznacza umorzenie jednej trzeciej zadłużenia.

Kredyty dla rodzin wielodzietnych
Orban zapowiedział także państwo będzie więcej niż dotychczas dopłacać do rat kredytów hipotecznych. Wielodzietne rodziny (min. trójka dzieci) będą też mogły starać się o 2,5 mln forintów (33 600 zł) na kupno samochodu (nie starszego, niż siedem lat).


Z kolei matki, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, będą dożywotnio zwolnione z podatku dochodowego. Orban zapowiedział też żłobki i naukę języków dla wszystkich dzieci oraz poszerzenie węgierskiego 500+.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.