Idol Kaczyńskiego przebija nasze "500+". Orban sprezentuje wielodzietnym rodzinom samochody

Viktor Orban rzuca poważne pieniądze do walki o dzietność Węgrów
Viktor Orban rzuca poważne pieniądze do walki o dzietność Węgrów Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Viktor Orban uznał, że na świecie jest za mało Węgrów i wziął się za promowanie dzietności w swoim kraju. Poszedł szeroko – zaproponował preferencyjne kredyty dla małżeństw z dziećmi, pieniądze na samochód i zwolnienie z podatku matek z co najmniej czwórką dzieci.

Za urodzenie trójki dzieci można będzie dostać w przeliczeniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, za czwórkę być zwolnionym z podatków. A jak ktoś nie ma czym wozić dzieci, to rząd da mu prawie 34 tysiące na auto. Będą też dopłaty do kredytów hipotecznych i bezpłatna nauka języków, pisze TVN24.pl.

Takie pomysły na podwyższenie dzietności Węgrów przedstawił premier tego kraju, Viktor Orban podczas przemówienia podsumowującego miniony rok. Nazwał to "akcją ochrony rodzin".

W skład programu Orbana wchodzi 7 punktów. Jednym z nich są preferencyjne kredyty dla pań poniżej czterdziestki, które pierwszy raz wychodzą za mąż. Co ciekawe, są przeznaczone dla kobiet, chociaż wcześniej Orban zlikwidował w kraju studia gender. Można pożyczyć od państwa 10 mln forintów (ok. 135 tys. zł) na rozpoczęcie wspólnego życia. Spłacanie kredytu można zawiesić na trzy lata po urodzeniu pierwszego, a także drugiego dziecka. Trzecie oznacza umorzenie jednej trzeciej zadłużenia.

Kredyty dla rodzin wielodzietnych
Orban zapowiedział także państwo będzie więcej niż dotychczas dopłacać do rat kredytów hipotecznych. Wielodzietne rodziny (min. trójka dzieci) będą też mogły starać się o 2,5 mln forintów (33 600 zł) na kupno samochodu (nie starszego, niż siedem lat).


Z kolei matki, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, będą dożywotnio zwolnione z podatku dochodowego. Orban zapowiedział też żłobki i naukę języków dla wszystkich dzieci oraz poszerzenie węgierskiego 500+.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.