Wrogie przejęcie czy zdrowy rozsądek? Tajemnicze rozgrywki w znanej polskiej firmie

"Forbes" wycenia majątek Leszka Gierszewskiego na 590 milionów złotych
"Forbes" wycenia majątek Leszka Gierszewskiego na 590 milionów złotych Foto: Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
Drutex Bytów to jeden z największych w Europie producentów okien. Właśnie trwa w nim zaskakująca walka o władzę i wielkie pieniądze. Prezes usiłuje nie dopuścić swojej żony i dzieci do firmy, ci zarzucają mu działanie pod wpływem nowej partnerki.


Leszek Gierszewski, czyli prezes bytowskiego Druteksu zawiadomił prokuraturę o próbie nielegalnego przejęcia jego spółki. Majątek biznesmena jest szacowany przez Forbesa na 590 mln złotych, co daje mu 41 miejsce na liście najbogatszych Polaków.

Jak pisze Wyborcza.pl w poniedziałek w Druteksie pojawili się pracownicy agencji byłego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, którzy bronili wejścia przed córką i zięciem Leszka Gierszewskiego.

Oficjalna wersja firmy, lansowana przez biznesmena, opisuje próbę nielegalnego przejęcia firmy przez tę parę. Gierszewski twierdzi, że sam założył biznes, sam podejmuje kluczowe decyzje i nie da się usunąć ze stanowiska.

– Wszelkie dalsze próby podejmowania czynności pseudoprawnych przez przeciwników prezesa Drutexu będą surowo kwestionowane i uznawane za nielegalne – czytamy w oświadczeniu firmy (pis. oryginalna).

Prawda może być inna
Tymczasem żona Gierszewskiego sugeruje, że jej mąż działa pod wpływem nowej partnerki. Wydała oświadczenie, w którym pisze, iż firma została założona za pieniądze jej ojca, akcje Gierszewskiego są objęte wspólnotą majątkową (a więc w połowie należą do niej) a ona sama oraz ich dzieci są współzałożycielami Druteksu i przez wiele lat współdecydowali o jego rozwoju.

Żona biznesmena informuje także o przykrej dla niej sprawie.

– W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej, rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem Drutex S.A. jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój spółki – pisze Grażyna Gierszewska i opisuje próby odwołania jej ze stanowiska przewodniczącej Rady Nadzorczej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby