Żabka idzie w ślady Rossmanna i udostępnia aplikację. Zakupy nawet 50 proc. taniej

Aplikacja Żabki ma pozwolić m.in na zbieranie punktów za zakupy
Aplikacja Żabki ma pozwolić m.in na zbieranie punktów za zakupy play.google.com
Żabka ogłosiła pilotażową wersję swojej nowej aplikacji na komórki. Żappka, bo tak ma nazywać się program, ma pozwolić na otrzymywanie spersonalizowanych ofert czy zbieranie punktów za zakupy.


– Zależało nam, aby nowe narzędzie dla klientów było atrakcyjne i otwierało możliwość wykorzystania najnowszych technologii. Wierzymy, że spodoba im się nasza propozycja – mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansów i rozwoju w Żabce.

W tej chwili aplikacja dostępna jest na telefony z Androidem i iOSem. Jest to wersja pilotażowa, która będzie rozwijana o dodatkowe funkcje. Interfejs stworzyła firma pracująca m.in. nad aplikacjami mobilnymi Ubera.

Od początku będzie możliwe zbieranie punktów za zakupy i późniejsze wymienianie ich na punkty. Ponadto aplikacja pokaże sklepy w naszej okolicy, czas ich otwarcia oraz informację o tym, czy w placówce znajduje się np. Żabka Cafe.

Zainstaluj aplikację, dostaniesz rabat
Oprócz tego aplikacja ma udostępniać spersonalizowane promocje. Sieć chce dowiedzieć się więcej o klientach. Osoby korzystające z żappki będą mogły również liczyć na rabaty, nawet do 50 proc. na wybrane produkty.

Żabka w najbliższym czasie ma przejść transformację. Oferta firmy ma przypominać coraz bardziej ofertę baru czy bistro niż sklepu.

Żabka chce też wysunąć się na pozycję lidera w innej dziedzinie: już w tym roku na polskim rynku mogą się pojawić pierwsze bezobsługowe sklepy tej sieci. W planach są dwa koncepty: express store i nano store. Jeśli ten pierwszy byłby hybrydą tradycyjnych i nowoczesnych form handlu, to ten drugi byłby już całkowicie zautomatyzowany.


Żabka rozwija się pomimo ustawy o ograniczeniu niedzielnego handlu, która miała być prztyczkiem w nos dla otwartych w niedziele sklepów sieci. Jak się okazuje - skutecznym, bo sieć nie będzie mogła działać w niehandlowe niedziele w takiej formie, jak do tej pory.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.