Sojusz Żabki i Microsoftu. Wspólnie tworzą nowoczesny "Sklep Przyszłości"

Żabka wraz z Microsoft stworzyła Sklep Przyszłości.
Żabka wraz z Microsoft stworzyła Sklep Przyszłości. fot. Tomasz Suchański / mat. prasowe
Sieć sklepów Żabka i Microsoft łączą siły. W wyniku współpracy obie firmy stworzyły „Sklep Przyszłości”. Cel? Wygoda zakupów z wykorzystaniem pionierskich rozwiązań technologicznych. Swój „Sklep Przyszłości” obie firmy zaprezentowały na piątkowej konferencji z okazji 20-lecia powstania Żabki.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań „Sklepu Jutra” jest m.in. inteligentna półka. Kiedy klient sięgnie po towar, na ekranie tuż obok półki wyświetli się informacja o produkcie i związanymi z nim promocjami. Ekrany będą również w stanie spersonalizować ofertę pod klienta i polecić mu dany produkt, a to dzięki „żabkowej” aplikacji w jego telefonie.

Inteligentna półka będzie również w stanie poinformować pracownika sklepu, czy przypadkiem czegoś na półce nie brakuje. Będzie mogła również zdecydować o wprowadzeniu promocji na produkty z bliskim terminem ważności.

Sklep Przyszłości w przyszłym roku
Kolejnym nowatorskim pomysłem nowej Żabki jest wykorzystanie technologii porównania obrazu przy kasie. Gdy położymy zakupy w specjalnym koszyku, tzw. jednosekundowa kasa jest w stanie rozpoznać produkty w ciągu jednej sekundy. – Zakupy stają się tak łatwe, jak otwarcie lodówki – zapewniał podczas pokazu Tomasz Blicharski, wiceprezes ds. finansowych i rozwoju Żabki.

– Przyszły rok jest dla nas bardzo ważny. Obecnie testy odbywają się w sklepie laboratoryjnym, niedostępnym dla klientów. Jednak w nadchodzącym roku planujemy skonfrontować się z klientami i zweryfikować te technologie. Będą one testowane sekwencyjnie w sklepach już istniejących – tłumaczy w rozmowie z INNPoland.pl Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.